PDA

Zobacz pełną wersję : Mam pytanie do wszystkich ktorzy znaja sie na kameleonach



kubalukaszewski
07-08-2011, 12:15
Pytanie odnosnie kameleona jamenskiego.Mam terrarim duze tzn.wysokie,ale nie na tyle szerokie zebym mogl zainstalowac swietlowki(znam sie na tym troche poniewaz hoduje gekony:-)) )Z gory swieca mi dwie zwykle ZAROWKI 40wat.Raz dziennie rano godzine swiece ZAROWKA UV-kupilem ja w sklepie zoo.Jest koloru fioletowego w ksztalcie walca!!!!Zaplacilem 115zl.Chyba emituje tylko UV.Czy to wystarczy?? Czy potrzebuje UVA CZY UVB jak tak to prosze podajcie mi nazwy tych ZAROWEK-jak sa takie-bo niestety nie moge swietlowek;-((Czy wylanczac zarowki kiedy swiece UV bo ja tak robie. Jeszcze jedno czemu moj kameleon chodzi nieraz z otwartym pyskiem????I nieraz tak sie nadymuje jak by chcial bekac!!!????Z gory dzieki kuba

Arrow
07-08-2011, 12:47
....

Black
07-08-2011, 13:43
Witam!
Jesli chodzi o świetlówki to tak jak pisałem. (moze ktoś sie wypowie)
A co do otwartego pyska to moja kamka miala to samo jak w upaly wietrzylem pokoj. Z początku myślałem ze to przeziembienie (przewianie), a potem ze jej moze z duszno (na dworze bylo 29-34st.C.). Teraz sam juz nie wiem:( Naszczescie minelo chodz czasem to ma, ale sporadycznie. Jesli zaś pysk otwierz i syczy to znaczy że broni sie lub terytorium. Byc moze jest zestresowana. Napisz kiedy ma ten pysk otwarty! czy jak cie widzi czy zawsze?
Czekam na odp.!

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon
3City

kubalukaszewski
07-08-2011, 13:59
bez znaczenia czy jestem w pokoju czy mnie w nim nie ma pysk ma otwarty,nie szeroko ale ma.trwa to jakies 10 min.ma 30 st pod lampami a na dole 25.nieraz bardzo sie nadyma-siedze daleko od niej i tak jakby chciala zwymiotowac,zdaza sie to po jedzeniu -najczesciej.mam gekony i wiem ze one tak robia zeby im lepiej przeszlo do zoladka!!!a kiedy mam wlaczona Uv to wylaczyc inne swiatla na godz.jak daleko musi sie znajdowac zarowka uv od kamki bo ja ma dosc blisk.wlanczam ja jak jeszcze rano spi.dzieki z gory kuba

kubalukaszewski
07-08-2011, 14:01
a gdzie pisales o tych swietlowkach.co sadzisz o tej zarowce uv jest wystarczajaca??gdzie kupie zarowki uvb i uva

Arrow
07-08-2011, 14:11
jakbys poczytal posty na formu to bys wiedzial ze promieniowanie UV sklada sie z promieniowania UV-A, UV-6B i UV-C.

jak to jest "zarowka"(firma, moc itp.) ?

Black
07-08-2011, 14:14
swietlowki UVA UVB to jedno polonczone. Tylko ze sie dziela na (widna?) Sam nie wiem. Wazne jest UVB ja mam swietlowke repit glo 8,0 UV. To co ty masz to jest chyba naswietlacz. Taki jak stosujesie u ludzi. jak z czasem to nie wiem:( to zalezy od mocy i od zwierzaka. Moze dr. Jarek Z. bedzie cos wiedzial? Udez do niego lub sam sie odezwie:) Pamietamze sa ludzie co naswietlaja gady tak samo ale to przez jakiec 10-15 min. z odlodlosci chyba 3m. (zalezy od mocy). Jesli kamka robi sie plaska i nadyna gadlo to znaczy ze sle brobi. ale ze ma pysk otwarty to sam juz nie wiem. mialem poobne problemu ale samo przeszlo. moze masz za duszno??? Kameleony sa podatne na brak swierzego powietrza:( ja mam wentylacje boczna. Wiekszosc to siatka.

-m-
08-08-2011, 04:39
ja mam zarowke Zoo-Med Day-Glo 40W i z opisu wynika ze daje UVA (jak kupowalem to info zbieralem po sklepach zool, a jeszcze nie na forum (blad!!) i taka mi wcisnneli jako zupelnie wystarczalna. Teraz wiem ze powinno byc tez UVB. Co do odleglosci to moja ma 40W wiec trzymam w srodku blisko kamelka (po obserwacjach wynika ze dla niego tak jest lepiej). Pysk otwiera bardzo, bardzo zadko!!! czy probowales wziac ja na zewnatrz terra - czy nadal otwiera?? co do naswietl;acza to UWAGA!! czytalem ze niektorzy zakladaja woreczki na glowe jaszczurek w trakcie naswietlen (no comments...) ja natiomiast tez mam zle wnioski - wmontowalem lampke halogenowa jako promiennik (taka typowa grzejaca, splaszczona od przodu) i po 30 sec moj zwierzak zamykal oczy a przypadkowy swierszcz skakal jak szalony - uwazaj wiec zeby nie oslepic!! ja szukam takiego promiennika ktory dawalby tez (oprocz ciepla!) promienie UVB!! zna ktos???

kubalukaszewski
08-08-2011, 04:58
ta zarowka ma moc 25 watt dluga na 15 centymetrow.firmy nie znam.

iwona krzywkowska
08-08-2011, 05:44
Chce mu się wymiotować? Zdaża mu się to?
Według mnie to musisz ją odrobaczyć bo zdaje mi się, że może mieć robaki. Nie rób tego sam-idż do odpowiedniego weterynarza, koniecznie.

Mój kameleon rozdziawiał mordkę jak było mu za gorąco i za duszno.
Chyba, że odwrotnie - chce mu się pić.
Skraplasz liście w terrarium dwa rzy dziennie?

Pozdrawiam

kubalukaszewski
08-08-2011, 11:35
On sie mocno nadyma grzebien pod pyskiem sie napreza-jest tak jakby napompowany nabiera kolorow i otwiera mocno pysk tak jakby chcial wymiotowac trwa ten incydent jakas minute i mija-poza tym je dobrze duzo zachowuje sie ok witaminy ma.roslin niestety nie mam bo nie wiem jakie moge dac.ale dbam o to zeby woda zatrzymywala sie na sciankach.mowisz ze dwa razy dziennie spryskiwac?jaki powinien byc poziom wilgotnosci 50 60 70 80 %?????????oprucz tego ze ma ten incydent z pyskiem,nieraz jak juz pisalem otwiera go troche i trzyma otwarty przez pewien czas-mowisz ze ma za duszno?moze podac mu wode,ale on sie mnie boi????miske z woda ma jak by chcial to by sie napil.teraz ma zgaszone i juz ide sprawdzic ile ma st.teraz spi na gorze i ma 25st.na dole za to ma 22 wilgotnosc teraz to 50%-w dzien troche mniej.kupilem teraz tak jak mowilas wapno-w proszku CALCIUM PANTOTHENCIUM 50 tab. 0,1.kiedy podawac witaminy a kiedy wapno-bo wiem ze nie mozna łaczyc ma 25cm.

kubalukaszewski
08-08-2011, 11:36
czekam na od ja i moj leon

Black
08-08-2011, 15:40
wilgotnosc zalezy od gatunku! Jesli jest to jemenski to powina byn na poziomie 70-90% wilgotnosci.
Kameleony nie korzystaja z miseczek:) Potrafia pasc z pragnienie przy wodzie:( !!!
Nie przyszlo mi do glowy ze moze niec robaki i nie jest odrobaczony dlatego moze sie tak zachowywac. Idz do weta.

Arrow
09-08-2011, 00:20
miske z woda ma jak by chcial to by sie napil.....
-..........................
-po co kupowales kameleona jak nie masz zielonego pojecia o jego hodowli ?
kamelelony zlizuja krople wody, wiec alebo woda musi stale gdzies kapac na liscs, a pod spodem basenik(nie zagleboki), albo pipetka, kolejnie zwierze zdechnie bo myslals ze jak masz gekony tu juz mozesz sobie kameleona kupic, coz masz teraz propem przeczytaj cale to forum i stare tez

42d3e78f26a4b20d412==