PDA

Zobacz pełną wersję : Gekon lamparci - problem



yOdaa
09-08-2011, 11:48
Ostatnio w moim lokalnym sklepie zoologicznym nie moglem dostac swierszczy (maja byc za 2 dni). Od dwoch dni podaje im tylko larwy maczniaka, ale samcowi raczej sie nie podobaja bo ich nie je tylko depcze (z samica nie ma problemu). Co moze byc tego przyczyna i jak czesto mozna podawac gekonom maczniaka jako dodatek do swierszczy?

Jeronimo
09-08-2011, 12:07
yOdaa napisał(a):
>
> Ostatnio w moim lokalnym sklepie zoologicznym nie moglem
> dostac swierszczy (maja byc za 2 dni). Od dwoch dni podaje im

ja mam z tym ciagle problemy. Naszczescie jest duzo sklepow w moim miescie. Jednak caly czas przymierzam sie do wlasnej hodowli swierszczy...

> tylko larwy maczniaka, ale samcowi raczej sie nie podobaja bo
> ich nie je tylko depcze (z samica nie ma problemu). Co moze
> byc tego przyczyna i jak czesto mozna podawac gekonom
> maczniaka jako dodatek do swierszczy?

macznika jak najrzadziej !
ja wogle go nie podaje od kiedy moj gekon sie zapchal :(

Pozdroffka :-)

kubalukaszewski
09-08-2011, 13:30
czesc.maczniki nie sa poprostu przysmakiem gekonow!najbardziej lubia swierszcze!!twoj samiec poprostu przyzwyczail sie do swierszczy i nie bedzie jadl macznika!!nic sie nie martw dlugo wytrzyma bez jedzenia>

gadzio
09-08-2011, 14:13
witam,
staraj się nie podawać za dużo larw mączniaka....
Jeżeli Twój gekon jest dorosły, to nie martw się zbytnio nawet tygodniową glodówką (jeżeli jest dobrze odżywiony, to sporadycznie nawet 2 tygodnie to nie problem)...
Mącznika staraj się nie podawać , jest tłusty i do tego czasem zjedzenie zbyt wielu prowadzi do zaparć...
Spróbuj zdobyć mysie noworodki - od czasu do czasu b. dobre urozmaicenie diety...
Pozdrawiam.

poolek
09-08-2011, 15:56
Oprocz swierszczy mozesz im czasem (dla urozmaicenia ,ale tez nie za czesto ) podawac Ćmy- choc o nie bedzie coraz trudniej - tylko sprawdz czy nie nosza na sobie zadnych insektow !

42d3e78f26a4b20d412==