PDA

Zobacz pełną wersję : poczatkujacy



sigur
24-08-2011, 00:20
jestem totalnie poczatkujacym "hodowca" i mam zamiar nabyc kameleona. z tego co wiem hodowla tego zwierza nie jest latwa. dlatego uprzejmie prosze kogos doswiadczonego i udzielenie mi pewnych informacji na temat:
-zakupu samego kameleona (jak cenowo sie przedstawia)
-budowy terrarium (ceny urzadzen na dobry poczatke do utrzymywania temp.)
-zywieniu (na ile starcza paczka swierszczy, dawkowanie, witaminy)

I innych waznych informacji.
Bede bardzo wdzieczny jezeli ktos napisze do mnie na maila sigurek@tlen.pl

sigur
24-08-2011, 01:09
update:
naczytalem sie troche calego forum i mysle ze jednak zrezugnuje z kameleona, za to chcialbym kupic jakas mniej wymagajaca jaszczurke.
moze ktos moglby cos polecic. tylko chcialbym zeby wachala sie w granicach 100 zl i zeby miala jakies 30 cm jak dorosnie.

gunner
24-08-2011, 01:14
Proponuje gekona lamparciego, kosztuje ok. 100zl i dorasta do 27 cm. Nie jest trudny w hodowli i łatwo się oswaja.

sigur
24-08-2011, 01:19
wiem ale przed chwila sie dowiedzialem ze preferuje nocny trub zycie.
wiesz moze ile kosztuje anolis brazowy?

sigur
24-08-2011, 01:23
ja potrzebuje jaszczurki, ktora moglbym cieszyc sie tez za dnia, a ona w dzien chowa sie przed swiatlem slonecznym... chyba ze sie myle

sigur
24-08-2011, 01:29
z tego co widze to duzo osob zajmuje sie i poleca gekona. podobno nie ma on az tak duzych wymagan. moze sie na niego zdecyduje wiec prosilbym o jakies informacje na temat terrarium dla niego i zywienia (tez dawkowania jak jest maly). bylbym baaaaaardzo wdzieczny.

Alicja
24-08-2011, 05:23
Bardzo fajna jaszczurka jest Pogona henrylawsoni - jeden z gatunkow agam brodatych. Dorasta do okolo 30cm, latwo oswaja sie, prowadzi dzienny tryb zycia. Jednak nie wiem, jak z jej dostepnoscia w Polsce. Pewno nie mozna dostac w ogole.

Jeronimo
24-08-2011, 06:21
gekon lamparci jest the best http://www.lamparcik.prv.pl/
ja mam gekona od 5 miesiecy i zakochalem sie w tych jaszczurkach. Sa super! a to ze prowadza nocny tryb zycia to maly minus (male gekony boja sie swiatla jednak starsze wychodza w dzien wygrzac sie pod lampe, mozna tez karmic w dzien).
PLUSY: m.in. bardzo ladne, swietnie poluja, bardzo ciekawskie (przynajmniej moj) i co najwazniejsze bardzo sie oswajaja.

Z tym ile jedza to trudno powiedziec ... bo raz zje 5 malych swierszczy a raz jednego i wogle nie je przez pare dni. Racze mowi sie ze jedza 1-3 swierszcza.. tak przynajmniej ludzie gadaja :D

Terrarium nie musi byc duze ok. 60cm szer i ok. 60 dlug. No oczywiscie to zalezy ile chcesz hodowac.. bo jak male stadko to pewnie sie nie pomieszcza w takim terrarium. W terrarium powinno byc duzo kryjowek... jako podloze raczej dla mlodych nie powinno sie stosowac piasku (prznajmniej do 8 miesiaca zycia) bo moga sie zaczopowac piaskiem (maja sklonnosci do jedzienia piasku). Oczywiscie jest wiele osob ktore hoduja na pisasku i nic gekonika nie jest - ja hoduje na na kostce kokosowej (jest za duza byja mogly polknac :P).

Popytaj ludzi na czacie... jest duzo osob ktore znaja sie na lamparcich o wiele lepiej niz ja...

Pozdroffka

snakeman
25-08-2011, 07:02
ja ci moge polecic anoliska zielonego anolis carolinensis:D
mam parke tych jaszczurek i są po prosto wspaniałe
PLUSY:
-prowadzą dzienny tryb rzycia
-są ciekawe do oglądania
-super polują
-są łatwe w utrzumaniu
-powinny mieć terra tropikalne i tu można si wykazać twórczością
-łatwo się je rozmnaża
-ślicznie śpią np. jeden na drugim
MINUSY:
-nie ma minusów

Bruk
26-08-2011, 04:40
Chopie raz chcesz gekony i anolisy teraz kameleona może przeczytaj opisy popytaj znajomych na pewno kameleon czy agama brodata nie są zwierzętami dla poczatkujacych "laików" dla początkujących terrarystów i owszem.
Po pierwsze poczytaj, przygotuj terrarium zadbaj o bazę pokarmową a potem dopiero kup zwierzaka.
Pozdrawiam

sigur
26-08-2011, 06:57
tak tez zrobi. najpierw terrarium potem zwierzak ale musze wiedziec dla jakiego zwierzaka robic terrarium. a pozatym to na poczatku pisalem ze chce kameleona a potem byl update. chyba troche zle spojrzales. no ale niewazne. mimo wszystko dzieki za kilka slow. przydadza sie.

Alicja
29-08-2011, 18:11
Bruk pozwol ze sie nie zgodze. Agama brodata jest dobrym wyborem dla poczatkujacego hodowcy, napewno duzo lepszym niz legwan zielony lub kameleon. Jaszczurka ta chetnie przyjmuje pokarm, latwo oswaja sie i nie jest podatna na stres. Nalezy jednak pamietac, ze jest to dosc duzy gad (P.vitticeps) dorastajacy do 55cm, masywny. Terrarium powinno byc maksymalnie przestronne, u mlodych nalezy zwrocic uwage na profilaktyke krzywicy, gdyz rosna bardzo szybko i bez odpowiedniej diety i warunkow latwo sie krzywia.
Pogona henrylawsoni jest mniejsza, starczy terrarium 100/80/50 dla kilku osobnikow. Oczywiscie trzeba brac poprawke na mozliwosc zakupu w Polsce, ale jak komus zalezy mozna przywiesc z Niemiec.

Poza tym nie rozumiem 'najezdzania' na Singura na szczescie nie poszedl do sklepu i nie kupil kameleona pod wplywem chwili, tylko poczytal i postanowil wybrac cos innego na poczatek.

sigur
31-08-2011, 00:52
ale sie narobilo... a ja chcialem sie tylko dowiedziec co jest najlepsze dla poczatkujacego i chyba juz wiem. kupie gekona lamparciego. nic innego juz chyba nie wymysle, a spotkalem sie z wieloma pozytywnymi opiniami na temat tego zwierzaka. thx za wszystkie informacje.

Grino
31-08-2011, 13:28
Mam nadzieje że to przeczytasz!
Więc , jezcze nie kupój lamparcika ! Musisz sie więcej dowiedzieć , ja czytałem wszystko ze stronek które znalazłem dosłownie wsystko!
I nie licz na sprzedawce że ci poradzi zwierzaka i tak dalej!
Ja jeszcze nie mam co prawda Lamparcika ale niedługo kupie a tobie radze kupić właśnie go! I ludzie ! Nie jarajcie sie tak tym co wy nie jesteście ! cłopak chce sie dowiedzieć pisze! A nie jak niektóży kupują zwierzaka i hodują na kocu przy drzwiach wyjściowych! Widać ze sigur to chłopak mondry i pojętny więc niekturzyy powinni z niego brać przykład!

sigur
01-09-2011, 06:51
tak sie sklada ze jeszcze nie kupilem, a przeczytalem juz chyba wszystko co mozliwe o tych jaszczurkach. przekopalem cala siec i jestem juz chyba do niego wystarczajaco przekonany. na razie jeszcze czekam az zbiore odpowiednia ilosc funduszy i wtedy zrobie terrarium i kupie zwierzaka. slyszalem, ze lepiej kupowac mlode narodzone w terrariach a nie sprowadzane w sklepach. tak wiec jezeli jest ktos z okolic elblaga i ma na sprzedaz mlode (najlepiej samce, jezeli mozna juz to rozpoznac) to prosze o kontakt.

Drutus
01-09-2011, 07:41
Czytając twoje posty i posty i wypowiedzi innych terrarystów widzę, że podchodzisz do tego z głową. Trzymaj tak dalej i udanego wyboru.
P.s. Bruk troszkę delikatniej.

42d3e78f26a4b20d412==