PDA

Zobacz pełną wersję : anolisy karolińskie - słyszałem że są trudne



Robert S.
30-08-2011, 11:07
chciałbym je kupić, ale słyszałem, że są trudne w chodowli, szybko giną i nie rozmnażają się.Jak to jest naprawdę , bardzo mi sie podobają.Proszę o dokładny opis jesli to możliwe.DZIĘKI

Black
30-08-2011, 13:24
Nie wiem kto ci to powiedzial ale Cie oklamal:/
Anolis zielony (Anolis carolinensis) jest jedna z najprostrzych jaszczurek i polecany dla poczatkujacych. A przy dobrych warunkach moga sie rozmnarzac:)

Pozdrawiam!
Dawid
3City

jUngel
03-09-2011, 07:31
Właśnie !!
łatwe, tanie, ładne, śmieszne !!
Polecam !!

rurka
06-09-2011, 16:16
popieram kolego.Bardzo latwe w hodowli i bardzo wdzieczne za dobra opieke. Ja zaczelam hodowac anolisy nie wiedzac nic o nich i bazujac na info z forum. Tutaj wszyscy ci doradza. Trzymaj anolisy w wysokim terrarium z dobra wentylacja(mozesz takie zamowic ze specjalna siatka na gornej przedniej szybie), pamietaj ze anolisy to nadrzewne jaszczurki i lubia miec duzo galezi i wysokich roslin, zarowka lustrzanka, dwa razy dziennie spryskujesz terrarium(najlepiej woda oczyszczona w procesie osmozy-co uchroni dzklo przed osadzaniem sie nalotu), karmisz muchami,pajakami,macznicami(rzadko bo tluste), malymi swierszczami, jeszcze kabel grzewczy na noc i gotowe. Aha i jakis zbiorniczek z woda. Moje anolisy w tych warunkach czuja sie swietnie. Ja nie jestem zbyt doswiadczonym terrarysta ale moze te pare wskazowek pomoze ci na poczatek. Poczytaj tez w opisach o anolisach.

zielonyfrajer
07-09-2011, 01:55
jak się oczyszcza wodę w procesie osmozy ?

rurka
07-09-2011, 14:03
ja sie zbytnio na tym nie znam, do tego celu potrzebne jest urzadzenie, ktore kosztuje dosc sporo, a co jakis czas nalezy wymienic filtr, ktory kosztuje prawie tyle samo co cale urzadzenie (chyba z 800 zl), ja kupuje taka wode w malym ZOO.

Robert S.
19-09-2011, 12:15
Dziękuję za zainteresowanie. Niestety obecnie nie stać mnie, nawet na jedna parke,więc wyszykowane terrarium musi poczekać.Pozdrawiam Robert.

dr Robert
19-09-2011, 14:51
Najlepiej używać odstałej wody z kranu. Niestety osad kamienia na szybach trzeba co jakiś czas zeskrobać żyletką. Ale jak się chce mieć estetyczne terrarium to można się trochę poświęcić :))) Anolisom kamień nie przeszkadza. Natomiast odradzam stosowanie wody po odwróconej osmozie, odmineralizowanej czy destylowanej.

W procesie odwróconej osmozy ponad 90% minerałów ginie bezpowrotnie (w tym wapń !).

Fryta
19-09-2011, 16:44
dobry sposób na kamień na szybach to przecieranie szyb roztworem kwasku cytrynowego (spozywczego). Dość dobrze sie sprawdza usówając nalot i jest nieszkodliwy dla zwierząt.

dr Robert
19-09-2011, 17:00
To prawda, wszelkie kwasy organiczne usuwają kamień. Cytrynowy chyba najlepszy bo nieszkodliwy (w porównaniu np. z octem).

42d3e78f26a4b20d412==