PDA

Zobacz pełną wersję : Legwan obrożny



firia
09-09-2011, 06:01
Czy terra o wymiarach 100/45/50 wystarczy dla parki tych legwanów? I wiecie jak je oswajać? Z tego co wiem ciężko...

pepre
09-09-2011, 06:13
witaj,
ja mam 1.2 legwanow w terrarium 100x50x50. z tego co widze maja sie swietnie. super przyjazne chyba jedne z przyjazniejszych jaszczurek jakie mam. bez problemu biore na rece, gdy znudzi sie siedzenie na rece, to pozniej sie wdrapuje na ramie, tam posiedzi, pozniej na glowe sie wdrapuje i tam siedzi, poki nie zdecyduje sie zeskoczyc (mam 190cm wzrostu;) jednak nigdy se jeszcze nic nie zrobil. (cale szczescie).
wazne jest bt bylo duzo kryjowek, poniewaz gdy sie wystrasza, to uciekaja na oslep, na tylnich lapkach, a ogon uzywaja jako ster. sa bardzo skoczne, ale....

bardzo polecam.

pepre
09-09-2011, 06:19
(podpowiem ze od niedawna jest wspaniala parka tych gekonow w sklepie zoo SMOK w wwa, po 220zl za sztuke - ale pewnie cena do zbicia)

firia
09-09-2011, 06:22
Czy one są dla początkujących? Na stronie www.terrarystyka.com.pl piszą że tak, ale na tym forum piszą że nie. Niedługo pewnie je sobie kupie (lub węża zbożowego), ale pierw chce sie dowiedzieć o nich jak najwiecej no i musze wydać troche kasiory na terra :(

pepre
09-09-2011, 06:35
hehehehehehhehehheheehehe, bardzo mnie kusi by czepliwie skomentowac pewien opis hehehehee... nie sa to jaszczurki jakos bardzo trudne, i o ile sie dobrze zaaklimatyzuja, to sa wspanialymi, zwierzatkimi, niezbyt wymagajacymi. jednak z tego co slysze, to nie wszyscy maja tyle szczescia co ja mialem gdy je kupilem. niektorym nie chca jesc, innym po prostu padaja. nie sa tak latwe jak gekony lamaprcie, gdzie do opieki nad nimi w zupelnosci starczy "tabelka", wymagaja nieco wiecej wiedzy i zapoznania sie z panujacymi warunkami klimatycznymi w naturze. (arizona, kalifornia) pozatym w razie problemow nie znajdziesz zbyt duzo pomocy na polskich stronach, forach, malo kto je ma, malo kto cos ci pomocnego odpisze. jesli znasz angielski to polecam
http://forum.kingsnake.com/collared/

firia
09-09-2011, 06:45
OK, dzienki :)
Sprubuje z tymi legwanami, najwyżej sie nie uda.
Zanim kupie to terrarium zdążę jeszcze o nich dużo poczytać

Fryta
11-09-2011, 16:25
"najwyżej sie nie uda." - super podejscie przy zakupie zwierzat.

firia
11-09-2011, 23:26
Wiesz jakbym chciała mieć 100% pewność, że mi zwierze nie zdechnie, to by w końcu wyszło na to, że bym nic nie kupiła

Alicja
15-09-2011, 06:51
Jesli ten smiech do do 'nas' to nieslusznie, bo opisu legwana obrożnego jeszcze nie mamy .. Pepre może zrobisz? ;)))
Tabelki są przeznaczone dla osób poszukujących podstawowych informacji np. chących wybrać jaszczurkę czy dopasować ją do swoich wyobrażeń i możliwości- wielkości terrarium/rodzaju pokarmu/aktywności dzięń/noc itd. Póżniej można albo przeczytać szczegółowy opis jeśli jest jeśli nie poszukać go na innej stronie np. Terrarium.com.pl :P czy stronach zachodnich. Uważam, że to lepsze niż pozostawianie pustego miejsca. Nie od razu Kraków zbudowano - strona jest młoda, opisy same się nie napiszą ...staramy się i pracujemy by ich liczba wzrastała ..
Nie wiem po co to tłumacze...męczą mnie już te 'przytyki' i złośliwości. Czy naprawde nie można już dać temu spokoju???


Wracając do legwanków ...
Rzeczywiście są to urocze zwierzaki, zawsze mnie zastanawiało czy dałyby rade zaaklimatyzować się z brodaczami w jednym dużym terrarium. Nie chce jednak eksperymentować na zwierzakach. Czy ktoś słyszał o takim zestawieniu?

42d3e78f26a4b20d412==