PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze swierszczami!!!!



kubalukaszewski
11-09-2011, 07:38
Mam kameleona jamenskiego i od dwoch dni daje mu tylko muchy poniewaz w moim sklepie nie ma swierszczy.Nie mozna ich posypac witaminami wiec boje sie ile on "wytrzyma"na muchach???Jak zmusic kameleona zeby jadl maczniaki???niechce ich nawet sprobowac!!!! Pozdrawiam KUba

Silicon
11-09-2011, 08:17
Nie mam kameleona ale moje gady w okresach kiedy nie ma świerszczy karmię, karaczanami karmowymi, pruchnojadami a nawet rybkami akwariowymi. Wiem, że niektórzy wkładają muchy na chwilkę do zamrażalnika i takie lekko śnięte wrzucaj do słoiczka z wapnem, potrząsają mocno i podają takie białasy gadom. Ja do pruchnojadow i karaczanów stosuje wapno w syropie (kupione w aptece dla dzieci z vibovitem). Ma konsystencje kleju wiec łatwo się trzyma, wystrzyc włożyć do niego takiego robaka i podać gadom. Zjadają wtedy duża ilość wapna z witaminami.

iwona krzywkowska
12-09-2011, 04:18
no wlasnie, nie ma swierszczy. U mnie w terrarium wykluło sie mnóstwo małych swierszczy ale sa za malutkie, zeby kameleonek mógł je zjeść.
Ja ratuje sie drewnojadami. Moj kamelek je lubi. Nie powinno się ich podawać często. Kupiłam mu karaczany ale on ich nie chce (ten karaczan to ma conajmniej 4 cm dlugości, czy są jakieś inne odmiany?).
Podobno na giełdzie tez nie ma świerszczy.
Kiepsko

Edyta
12-09-2011, 05:55
Niestety tak to już bywa jezeli sie hoduje owadożerne trzeba mieć własną hodowlę karmową lub kilka źródeł pożywienia dla pupilka, a póki co spróbuj dać pojedyńczego mącznieka i niczym go nie posypuj dobrym poysłem są również próchnojady podawaj pojedyńczo na poczatku bez witamin, jezeli twój kameleon jest odpowiednio duży możesz spróbować z mysimi oseskami, podawaj też owoce i warzywka nie kazdy lubi ale może mu przypasują. Pomyśl o własnych świerszczach to naprawde proste.

Silicon
12-09-2011, 06:32
Karaczany takie duże (4cm) trzymaj w celach zarodowych- są mniej wymagające od świerszczy. Do skarmiania stosuję takie ok 1 do max..2 cm bez skrzydeł.

iwona krzywkowska
12-09-2011, 07:13
Dzięki.
Brzydkie są jak diabły :)

matrix
12-09-2011, 08:56
A odnośnie giełdy w Łodzi, to niestety prawda że nie ma na niej świerszczy. Już drugi tydzień !!! No cóż, może w tym tygodniu będą mieli. Pozostaje nam czekać :)

iwona krzywkowska
13-09-2011, 07:51
Karaczany, drewnojady i świerszcze można kupić w Centrum Egzotyki przy ul. Gentgena (koło Geanta w Warszawie).

zielonyfrajer
13-09-2011, 15:09
w centrum egzotyki mieli ostatnio male karaczanki bo im sie tak jakos rozmnozyly he he - mowili ze moze pomysla o hodowli zeby byly dostepne mniejsze
te co tam sa sa prawie polowy mojego kameleona :( wiec ich nie kupuje
jak czesto dajecie drewnojady? raz w tygodniu?

42d3e78f26a4b20d412==