PDA

Zobacz pełną wersję : falsuma i kwiatki



Fryta
11-09-2011, 16:34
Pytanie moje może wyda się dziwne, ale...
Czesto w opisach podaje się, że felsumy (czy jak kto woli dniówki - śmieszna nazwa) powinno się również karmić np miodem i słodkimi owocami. Wiadomo, że w ładnym terra dla nich może znajdować się wiele roślin. Niektóre z nich mogą kwitnąć. Są też gatunki wydzielajace duże ilości słodkiego nektaru (np popularna hoja). Czy taki nektar moze im zaszkodzić? Albo czy one będą go chciały skosztować? Jeżeli tak to jakie z roślin moga być dla nich szkodliwe?

snakeman
13-09-2011, 12:01
moja fela lubi owocki ((pokrojone lub starte) i wszystko inne co słodkie :P

dr Robert
13-09-2011, 15:41
Może podaj jakie kwiaty chcesz stosować, wtedy łatwiej będzie się ustosunkować. Trudno wypisać wszystkie trujące rośliny świata !

Fryta
13-09-2011, 16:11
:))))
to było pytanie czysto teoretyczne. Jeszcze nie mam jaszczurek. Tak mi sie po prostu jakos nasunęło.
Gdybym miał cos dać do terra to z roślin kwitnących pewnie: hoję, jakieś bromelie (raczej te większe), ... na tym się kończy moja znajomość botaniki. Jak do tej pory stosowałem różne rośliny raczej nie kwitnace w terrarium (fikus natasha, trzykrotki, bluszcze, bromelie, oplątwy) a w suchych różne z rodziny crasulacae.

dr Robert
13-09-2011, 16:32
Żadna z tych roślin im nie zaszkodzi. Obawiam się jednak, ze nektaru z nich nie starczy na długo dla felsumy. Nie zastąpi wspomagania soczkami, przecierami, pyłkiem pszczelim i miodem.

Fryta
13-09-2011, 17:24
wiem. Pytałem raczej w trosce o to czy jej to nie zaszkodzi. Terra nie może być samowystarczalne. :)

42d3e78f26a4b20d412==