PDA

Zobacz pełną wersję : Kameleon jemeński - mam pytanie.



Dżabo
14-09-2011, 09:21
Siema! Mam taki problem... Mój kameleon po pierwsze za kazdym razem jak sie przemieszcza robi to z cofką... bierze łape do przodu i do tyłu... i tak pare razy zanim zrobi krok. Gdzies czytałem ze kaleony tak robią jak sie stresują ale ja go nie stresuje!! uwierzcie mi! jestem niewinny! :) dobra a wracajac do tematu to nie wiem co sie dzieje. Mam te lampki itp i go nie wyciagam nawet ostatnio tylko daje muchy do zarcia ale on sie nie zmienia... Druga sprawa to to ze czasami schizuje z mordą cos. Robi tak jakby chciał puścić bełta. Otwiera szeroko paszcze i tak jakby chciał beknąć albo bełtnąć. Jak wasze tez tak robią i wiecie o co chodzi albo nawet nie wiecie ale wasze tez tak robią to prosze o kontakt najlepiej z wyjasnieniem :) DZIEKI. NARKOZA!!!!

bboy
14-09-2011, 09:29
jak otwiera tak paszcze to pewnie ma za gorąco!!! jaka ma temperature w terra!

hatiras
14-09-2011, 10:45
Hey!!!
Nie jestem specjalistą,ale takie zachowanie u niektórych jaszczurek może oznaczać przeziębienie.Sprawdz temperaturę,czy nie jest za niska(lub jak w poście wyżej za wysoka:) Zwróć uwagę na jego ubarwienie,czy nie jest szare(brązowe),czy muchy które mu wpuszczasz(swoją drogą uważam,że to niewystarczające żródło pokarmu) są zjadane i czy gdy nie widzi Ciebie zachowuje sie w sposób normalny(śmiga po gałązkach,pije wodę itp...)
Jeżeli chodzi o sposób chodzenia,to u kameleonów to rzeczywiście raczej normalne.
Proponuję skrobnąć do dr Roberta,lub p.Zajączkowskiego.
Pozdrawiam,hatiras

zielonyfrajer
14-09-2011, 13:04
a jak dokladnie to robi? i kiedy? wedlug opisu wyglada na to, ze po prostu probuje cie postraszyc (czy nadyma sie tak zeby bok wydal sie wiekszy i ustawia sie jakby do ciebie bokiem? czy robi to kiedy podchodzisz do terrarium) jesli przez dluzszy czas siedzi z otwartym pyszczkiem to moze miec za goraco ...

dr Robert
14-09-2011, 16:03
Przyczyną otwierania pyska może być zbyt wysoka temperatura (wtedy trzyma otwarty pysk raczej kilka minut), trudności z oddychaniem (przeziębienie itp.) grożenie (wówczas ustawia się w stronę napastnika i gryzie, gdy się zbliżyć) lub, jeżeli jest chwilowe i niezbyt częste, zwykłe ziewanie. Na odległość trudno ocenić jak jest w tym przypadku.
Sposób poruszania kameleonów jest związany z ich przystosowaniem do życia na drzewach i reakcją maskowania się. Kameleon jest jaszczurką dość powolną, a w związku z tym jedną ze strategii obronnych jest maskowanie się. Dzięki ruchom typu "krok do tyłu - dwa kroki do przodu" kameleon na drzewie wygląda jak drgający liść.

Alicja
15-09-2011, 06:15
Kameleony poruszają się w ten sposób na odsłoniętej przestrzeni. Być może gdybyś dał więcej roślinności czułby się bezpieczniej.
I lepiej zmień dietę na bardziej wartościową, na samych muchach długo nie pociągnie...

42d3e78f26a4b20d412==