PDA

Zobacz pełną wersję : jaki sylikon??



Axe
20-02-2013, 12:47
mowi sie zeby do klejenia terrarium uzywac sylikonu akwarystycznego. ja do tej pory uzywalem zwyklego sylikonu uniwersalnego i zadnemu z moich pupilkow nic sie nie stalo. licze ze ktos mi przedstawi konkretne i poparte argumenty (nie opinie i plotki) zachecajace badz nie do uzywania jakiegos rodzaju sylikony. jezeli kiedys padla odpowiedz na takie pytanie to sorry za klopot ale widzialem podobne posty i niestety nie dopatrzylem sie zadnych konkretow, czyste przypuszczenia.

pozdro all

MareQ
20-02-2013, 13:15
Wiesz, nie przedstawie Ci tutaj konkretnych dowodów. Moge Ci jedynie powiedziec że zrobiłem rok temu terra, użyłem zwykłego silikonu uniwersalnego i gadowi nic nie było (gekon lamparci). Teraz zrobiłem terra, użyłem również silikonu uniwersalnego, przezroczystego i również jest wszystko ok :)

Jędrek
20-02-2013, 13:25
Dobrze wywietrzony sylikon nie powinien zabić zwierzaka, który go nie zje. Ale sylikony są różne, zawierają różne dodatki, np. sanitarny- środki grzybobójcze.
Nikt nie wie, co emitują i w jakich ilościach. Ludziom to wszystko jedno, mają kilka kg (najwyżej) silikony na kilkaset metrów sześciennych mieszkania. W terra proporcje będą inne. Wpływu można nie zauważyć, a życie zwierzaka może skrócić się znacznie.
Może też silikon nie zaszkodzić, ale kto chce ryzykować za kilkanaście złotych, może niech kupi sobie pluszaka.
Kilka postów temu apelowałem o nie demonizowanie chemii, nie należy jej też lekceważyć.

MareQ
21-02-2013, 01:05
silikon uniwersalny jest raczej bezpieczny i niczego nie emituje. Znajomy skleił pare ładnych lat temu akwarium 245L i trzyma tam ryby, które podobną są stosunkowo delikatne, i nic im sie nie dzieje. Ale nie daje sobie głowy uciąć że uniwersalny jest w 100% bezpieczny

Aroboss
21-02-2013, 10:17
MareQ napoisałes ze ,,Znajomy skleił pare ładnych lat temu akwarium 245L i trzyma tam ryby, które podobną są stosunkowo delikatne, i nic im sie nie dzieje'' mo to nie sziwne ze sie nic nie dzieje jak kilkanascie lat temu sylikon juz dawno swoje własciwosci chemiczne stracił MI sie nasuwa pytanie które brzmi: zamówiłem sobie terra u szklarza i mam je 1 dzien czy moge juz wsadzic pajaczki??? dodam ze nie wiem jakim sylikonem było klejone ale przypuszczam ze napewno nie jakims ekologicznym czekam na odpowiedzi Podrawiam ;-)

Axe
21-02-2013, 10:54
jak nie wali juz sylikonem to mozesz spokojnie wsadzic tam pajaczka. ja trzymam swoje w terrariach klejonych zwyklym sylikonem i nic im nie jest. z reszta dorosle pajaki nie charakteryzuja sie nadmierna wrazliwoscia. mialem jedynie watpliwosci co do stosowania sylikonu nie akwarystycznego przy bardzo delikatnych zwiarzetach

DEXiu
25-02-2013, 09:27
No w sumie to mówią że w silikonie zwykłym (uniwersalnym lub sanitarnym) są jakieś tam pierdoły np. środki grzybobójcze. A co powiecie na to że połowa terrarystów używa jako podłoże torfu, który też jest bakteriostatyczny i grzybobójczy? Ale że różnica w cenie jest niewielka lepiej używać akwarystycznego(czy jak kto woli - szklarskiego)

42d3e78f26a4b20d412==