PDA

Zobacz pełną wersję : Agamka błotna - pytanie



Edyta
20-09-2011, 06:50
Jedna z moich agam próbuje zjeść metalowe przedmioty w kolorze "brudnej" miedzi, dostaje UV, witaminy, owoce, zieleninkę ale nigdy tego nie jadła (czasem też widziałem jak próbowała odgryść guzik, nos od maskotek, folię), a ostatnio właśnie metal. Może ktoś się spotkał z takim zachowaniem.

dr Robert
20-09-2011, 06:55
Poza owadami moje agamy błotne jadły czasem kawałki banana. Podawałem je razem ze świerszczami lub mącznikami i niektóre się nauczyły. Ale generalnie to jednak mięsożerca. Dobrym pokarmem są też ryby. Miałem szczęście bo kolega dostarczał mi dziesiątki małych słonecznic, które natychmiast znikały w pyskach agam. Agamy są generalnie bardzo ciekawskie i próbują różne odznaczające się drobne przedmioty. Moje też kombinowały z guzikami.

Alicja
20-09-2011, 09:19
Moje agamy brodate robią to samo - wszystko do pyska :)

AGAM
20-09-2011, 11:32
Moja agama błotna tak nie robi. Czasami tylko smakuje językiem tego na czym siedzi :-) Ryb jej jeszcze nie próbowałem dawać, ale bardzo lubi surowe mięso drobiowe. A z owoców to przekąsi czasem kawałek jabłka, ale tylko jak się jej je wsunie do pyska. Lubi za to pić słodkie soki podawane ze szczykawki.

42d3e78f26a4b20d412==