PDA

Zobacz pełną wersję : CO POPRAWI APETYT????!!!!



CERVEZA
22-09-2011, 15:21
Hej!Wie ktos moze co moze poprawic apetyt u malej agamy brodatej?Czy mozna podac jakis naturalny srodek np. taki jak sie daje niemowlakom (ludzkim :) ) pozdrawiam!

AGAMA BRODATA RULEZZZZZZZZZZZ
BROWAR

Rad
23-09-2011, 07:39
Ja podaje sera activ plus podnosi witalność i apetyt.

dr Robert
23-09-2011, 09:53
Ja ten preparat uważam za gadżet, podobnie jak drogie promienniki w sklepach zoo (takie same tylko w innym opakowaniu w sklepach z oświetleniem kosztują znacznie mniej), sztuczne skałki itp.

Alicja
23-09-2011, 11:59
Cerveza - tak na pocieszenie. Historia pewnej agamki :

Bąbel (czy raczej Bąbelka - okazał się samiczką :)) kupiony przez LC na giełdzie w Łodzi. Jadła bardzo słabo. U mnie było to samo przez pierwsze 2 miesiące. Potem jadła już lepiej. Potem przyszła choroba (zakażenie łapy) - znów zaczeła jeść bardzo słabo. Pojechała do Armala do Wrocławia na leczenie do dr Zajączkowskiego. Doktor łapke wyleczył i teraz wcina jak smok :) Jest mniejsza niż jej rówieśnicy o jakieś 6cm ale zdrowa. Myślę, że cześć osobników taka jest - mniejsza niż pozostałe, słabiej jedząca.

Co innego paskudne choróbsko siejące spustoszenie. Nie wiem co to jest i jak temu zapobiegać. Objawia się tym że jaszczurka (mimo bardzo dobrych warunków i odrobaczenia) w ogóle przestaje jeść i drastycznie chudnie. Karmienie na siłe nie przynosi rezultatów - tak jakby pokarm tylko przelatywał przez zwierzę. Pod koniec zwierzę to sam szkielet - kości obciągnięte skórą. Pada po kilku tygodniach do kilku miesięcy
:-((((((((((((

CERVEZA
23-09-2011, 14:34
Skoro tak to co bys polecil?Musi byc cos co działa! POzdrowka!

dr Robert
23-09-2011, 15:55
Druga agamka. U jaszczurek wyraźnie daje się zauważyć naśladownictwo. Może ono przybierać czasem niesamowite formy - czytałem kiedyś w niemieckim "Sauria" przypadek jaszczurek zwinek, które były trzymane w terrarium ogrodowym razem z Nerodiami. Nerodie były karmione filetami rybnymi. Po kilku tygodniach typowo owadożerne zwinki zaczęły jeść kawałki filetów rybnych ! Jaszczurki obserwowały węże i same zaczęły jeść ryby !
To samo zaobserwowałem u małych kameleonów. Trzymane pojedynczo wdług mnie jedzą słabiej niż hodowane w grupie.
Oczywiście to nie musi gwarantować sukcesu. niestety nie słyszałem o środkach farmakologicznych na apetyt dla gadów, ale nie jestem weterynarzem. Może coś takiego jest ?

Rad
24-09-2011, 03:31
sera activ to naturalny środek(wyciąg z roślin) u mnie podziałał na agamę błotną.

CERVEZA
24-09-2011, 10:43
Hmmmmm! no wlasnie czy ktos mial taki problem i udal sie z nim do weterynarza?Moze podzielicie sie doswiadczeniami! Acha a znacie moze ktos jakiegos dobrego weta dla gadow z Opola???
Pozdrawiam
Browar

dr Robert
24-09-2011, 11:49
Polecam artykuł J.Zajączkowskiego o anoreksji zamieszczony na stronie. Niestety przyczyną może być prawie wszystko :(.

42d3e78f26a4b20d412==