PDA

Zobacz pełną wersję : kogo wybrać



OLGA
24-09-2011, 07:30
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jestem po raz pierwszy na tym forum i jestem zachwycona.
Mam pytanie.
Zaczęliśmy z mężem interesować się gadami. Bywając w sklepach akwarystycznych, bardzo często obserwujemy różne jaszczurki. Zdecydowaliśmy się na zakup jakiegoś osobnika.
Nie bardzo możemy się zdecydować i to nie dla tego, że nie wiemy czego chcemy, lecz dla tego, że nie wiemy czy zwierzątko będzie u nas szczęśliwe.
W tej chwili możemy zapewnić mu terrarium przerobione z akwarium o wymiarach (150,50,50) (długość, szerokość, wysokość).
Bardzo podobają nam się legwany zielone. Zapoznaliśmy się z literaturą dostępną na polskim rynku wydawniczym i internetowym. Jesteśmy przygotowani na powiększenie terrarium za jakiś czas (2 lata) wtedy to wygospodarujemy mu powierzchnię wielkości szafy na ubrania.
Nie wiem tylko, czy legwan tez da rade poczekać 2 lata.
Bardzo proszę o sugestie. Może jako początkujący, powinniśmy zdecydować się na inną jaszczurkę (byle nie węża – odpada karmienie myszkami, owady bez problemu).
To czego oczekujemy od naszego nowego członka rodziny to roślinożerność, czasami owadożerność (dlatego czasami, że w pobliskim miasteczku kupię takie owoce i warzywa jakie chce, ale po owady muszę jeździć 90 kilometrów), spore gabaryty i kolorowe ubarwienie.
Serdecznie pozdrawiam Olga

OLGA
24-09-2011, 07:35
Zapomniałam zadać pytanie, czy 1 jaszczurka nie będzie nieszczęśliwa?

Arrow
24-09-2011, 07:39
mysle ze wrachybe wchodzabiczogony lub legwany, jesli byscie zalozyli hodowle swierszczy to rowniez ine jaszczurki

Moby_
24-09-2011, 07:51
jedyny latwo(choc moze byc rzadki) dostepny w polsce biczogon to uromastyx maliensis.Inne sa raczej trudno dostepne w Polsce, lub wcale ich nie ma.Sa jeszcze legwany czarne, ale sa bardzo drogie...naprawde drogie.Pozostają jeszcze garunki scynkow z rodziny tiliqua.Lubia owoce ale najchetniej jedza zywe slimaki.
pozdrawiam

Alicja
24-09-2011, 15:58
Legwan zielony w wieku dwóch lat mierzy około metra długości. Jeśli 50cm to wysokość takie terrarium nie wchodzi w rachubę. To nadrzewne zwierzęta. Nawet dla młodego jest to niewielka wysokość. Terrarium dla legwana powinno mieć albo układ pionowy (wysokość = największy wymiar) albo posredni (długość i wysokość taka sama)...

Z innych roślinożernych jaszczurek właściwie tylko biczogony.

Proponuję przemyśleć założenie hodowli owadów karmowych - wybór bardzo się zwiększy. Opisy jak i co hodować są dospępne w internecie.

AGAM
24-09-2011, 17:32
Jeżeli nie chcesz węża z powodu myszy to może nerodia florydyjska? Ona je ryby, jest ladnie ubarwiona, dość duża a to terra byloby idealne.

klunek
25-09-2011, 14:38
Jest taki gatunek scynka (niestety nie znam sie na scynkach wiec nie pamietam jego nazwy) którego mozna karmic mielonym miecem pokarmem dla kotow itp.

madafaka
27-09-2011, 08:17
dziwie sie że nie padła tu nazwa gekon lamparci takie duże terra byłoby wystarczające dla samca i 3 samic

Grino
27-09-2011, 11:25
YEEEEEEEEEEEEE!
GEKON LAMPARCI! jeśli kupisz 30 sztuk to dostaniesz jednego świerszcza gratis! :P

Wit
01-10-2011, 08:35
Agama brodata. Lub jaszczury owadozerne + hodowla owadow.
Pzdr. Witek

Alicja
01-10-2011, 13:43
Lub? a agama brodata co je Twoim zdaniem? :>

Sir Szajba
01-10-2011, 14:37
Kup se GeCKONA LAMPARCIEGO, BO POPROSTU LAMPARTY RULEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ (Sory za tyle zetek ale nie mogłem się powstrzymać:):):):):):):) za te uśmieszki też sory

Jeronimo
01-10-2011, 17:45
ehhe lamparciki RUZEZZZZZ :D

Wit
02-10-2011, 11:57
Sorry... tak mi sie napisalo...
Pzdr, witek

OLGA
03-10-2011, 18:00
Bardzo wam wszystkim dziękuję za odpowiedz.
Zdaliśmy sobie ostatecznie sprawę, że legwan nie wchodzi w rachubę, chociaż sprzedawcy w niektórych sklepach przekonywali nas, że nasze terrarium nadaje dla niego. Zastanawialiśmy się nawet nad wygospodarowaniem przestrzeni na stworzenie odpowiedniego terrarium już teraz, ale koszty są tak przytłaczające, że nie da rady. Niestety chęci swoją droga a pieniądze swoją. W związku z tym zaczęliśmy gorliwie rozpatrywać wszystkie zaproponowane przez was opcje.
Neroida floriańska, rzeczywiście byłaby OK, ale niestety zdjęcie się nie otworzyło i nawet nie możemy zobaczyć jak wygląda. O legwanie czarnym w necie nie znaleźliśmy żadnych informacji, tak samo jak o scynkach z rodziny tiliqua. Jak na razie pomysł z biczonem bardzo mam się spodobał. Z góry przepraszam, ale teraz niestety zasypię was pytaniami.
Czy terrarium przerobione z akwarium 150/50/50 wystarczy dla pary biczonów?
Biczona możemy kupić w Warszawie, wiem, że nie powinnam zadawać tego pytania na forum, ale je zadam, który ze sklepów jest wiarygodny? Nie chciałabym ponieść porażki w pierwszym tygodniu hodowli. Jeżeli nie chcecie odpowiadać na forum, bardzo proszę o informacje na skrzynkę.
Czy biczona latem można biczona wypuszczać na dwór (oczywiście w zabezpieczonym miejscu)?

Przepraszam za taką ilość pytań, ale kto pyta nie błądzi.

Mam problem z forum, nie bardzo potrafię go jeszcze obsługiwać i dopiero kilka dni temu zorientowałam się, jak działa. Tłumaczę się z późnej odpowiedzi.

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję. Olga

OLGA
03-10-2011, 18:00
Bardzo wam wszystkim dziękuję za odpowiedz.
Zdaliśmy sobie ostatecznie sprawę, że legwan nie wchodzi w rachubę, chociaż sprzedawcy w niektórych sklepach przekonywali nas, że nasze terrarium nadaje dla niego. Zastanawialiśmy się nawet nad wygospodarowaniem przestrzeni na stworzenie odpowiedniego terrarium już teraz, ale koszty są tak przytłaczające, że nie da rady. Niestety chęci swoją droga a pieniądze swoją. W związku z tym zaczęliśmy gorliwie rozpatrywać wszystkie zaproponowane przez was opcje.
Neroida floriańska, rzeczywiście byłaby OK, ale niestety zdjęcie się nie otworzyło i nawet nie możemy zobaczyć jak wygląda. O legwanie czarnym w necie nie znaleźliśmy żadnych informacji, tak samo jak o scynkach z rodziny tiliqua. Jak na razie pomysł z biczonem bardzo mam się spodobał. Z góry przepraszam, ale teraz niestety zasypię was pytaniami.
Czy terrarium przerobione z akwarium 150/50/50 wystarczy dla pary biczonów?
Biczona możemy kupić w Warszawie, wiem, że nie powinnam zadawać tego pytania na forum, ale je zadam, który ze sklepów jest wiarygodny? Nie chciałabym ponieść porażki w pierwszym tygodniu hodowli. Jeżeli nie chcecie odpowiadać na forum, bardzo proszę o informacje na skrzynkę.
Czy biczona latem można biczona wypuszczać na dwór (oczywiście w zabezpieczonym miejscu)?

Przepraszam za taką ilość pytań, ale kto pyta nie błądzi.

Mam problem z forum, nie bardzo potrafię go jeszcze obsługiwać i dopiero kilka dni temu zorientowałam się, jak działa. Tłumaczę się z późnej odpowiedzi.

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję. Olga

OLGA
03-10-2011, 18:13
Jak to się robi, żeby widzieć wszystkie odpowiedzi? Do tej pory widziałam 6, a teraz jest 14?
Dopiero po wysłaniu odpowiedzi zobaczyłam jeszcze posty o agamie brodatej i gekonku. Gekonek jest super, ale u mnie by się niestety nie najadłJ (raz na jakiś czas dostałby tylko robaczki!!!!)
Pozdrawiam Olga

Wit
04-10-2011, 12:10
a co do wezy, to ponczosznik tez jest ladny;-)
A moze wezyk trawny + owady. Sorry, to forum jaszczurki, ale wybaczcie......
Pzdr. Witek

Alicja
04-10-2011, 14:22
Widzę, że Olga zdecydowanie upiera się przy roślinożernym jaszczurku :) pozostaje więc biczogon.

Olga najlepiej złap kontakt z kimś kto hoduje te urocze jaszczury.
Generalnie to stworki pustynne, potrzebują sporego bardzo ciepłego terrarium, o bardzo niskiej wilgotności powietrza. Zresztą masz tu opis :)

Konrad Romanowski
07-10-2011, 01:36
powiem ci cos waznego . Legwan zielony rosnie ok. 60 cm rocznie a zalezy jeszczejakiego kupisz . Legwan to duze poswiecenie dla portwela . Legwany sa drogie to raz a dwa . nie mozesz pdrazu wrzucac legwana do takiego duzego . Najpierw do jakiegos 60/50/45 potem jak urosnie to do wiekszego . Legwanowi zielonemu kupujesz terrarium razem z jego wzrostem . To co rok musisz kupywac nowe terrarium .
Pozdrawiam : Konrad

42d3e78f26a4b20d412==