PDA

Zobacz pełną wersję : Kameleon-pomocy



Arem
24-09-2011, 18:15
Witam
A więc mam od sierpnia kameleona:))
Na razie sobie jakoś radze z ale chciałbym się cos dowiedzieć od doświadczonych hodowców
Zastanawiam się co on lubi jeść,czym go karmić??
I w ogóle interesuje mnie jak najwiecej wskazówek żeby mój kameleon chował się zdrowo:))
Za informację z góry dzieki:))

Fryta
24-09-2011, 20:18
znowu: kupiłem i chcę wiedzieć jak hodować. Chyba powinno być odwrotnie. Dobrze, ze masz choć podstawy.
Poczytaj wcześniejsze posty. Sporo juz było o kameleonach.

Arrow
25-09-2011, 02:06
jak to jest denerwujce, musisz byc leniwa osba wokolo tyle informacji, ale oczywiscie po co czyta posty na forum po co przeczytac opisy na polskich stronach, lepiej kupic a pozniej sie martwic, hm.....szkoda gada, cud ze zyje od tego sierpnia......

Arem
25-09-2011, 06:57
No a wiec kupilem go jak bylem za granica
Tam nie moglem sobie pozwolic na lekture bo nie rozumiem ich jezyka
I nie mysl sobie Arrow ze ja niczego nie szukalem w internecie i w ksiegarniach
Lubie zwierzeta wiele juz gat zwierzat mialem i nie jestem jakims dzieckiem ktore dla zabawy sobie sprawilo zwierzatko
A Polska jest tak zacofana ze nic nie ma o kamaleonach a jwezeli juz jest to bardzo skapo (na forum tez duzo czytalem o tym zwierzeciu)

dr Robert
25-09-2011, 08:08
Przede wszystkim byłoby wskazane np. napisać o jaki gatunek kameleona chodzi............

zielonyfrajer
25-09-2011, 08:11
Masz racje i jej nie masz. FAKT, że na polskich stronach jest bardzo mało info o kameleonach - większość mojej wiedzy pochodzi ze stron zagranicznych i książek angielskojęzycznych. Dobry opis kameleona jemeńskiego na polskiej stronie jest np. na terrarystyce.
Poza tym to, co jest na tym forum i starym to podstawy, które w zasadzie wystarczają, więc przestudiuj je uważnie, bo tam są odpowiedzi na Twoje pytania. Po co się powtarzać. To co kameleon lubi jeść to właśnie podstawowe informacje i mając go od sieprnia chyba dobrze już to wiesz.
Jak byś miał prawdziwy problem, czego nie życze, to napewno wszyscy Ci tu pomogą :))) Wiem, bo doświadczyam.

PS Jaki to kameleon? To bardzo ważne, bo przecież każdy gatunek ma trochę inne wymagania.

Arrow
25-09-2011, 08:27
ja wnioskuje ze jestes jednym z wielu ktory zobaczyl kameleona w naturze albo w sklepie i mu sie spodoabal, kupile go wiec nie majac zielonego pojecia o jego hodowli, mowisz o zacofniu-smeszne, jakbys dobrze poszukal to bys napewno znalazl,
podkreslam ze to CUD ze kam zyje tak dlug u Ciebie, nie wiem czy nie jest juz za pozno na naprawianie beldow ktoe popelniles.....
zobazcy ile jest postow na temat kamleonow nie swiadczy to wcale ze w Polsce jest tylu hodowcow wrecz przeciwnie ze jest tylu ... ktorzy kupuja kamleoeony nie majac pojecia o nich
nalezy jedna rozgarniczyc totalnych ... ktorzy majac juz jakis czas zwierez nie wiedz nawet co "lubu" jesc ....

Alicja
25-09-2011, 08:32
Arem, nie pisz, że nic nie ma, bo to nieprawda.
Poczytaj - na polskich i zagranicznych www.
W archiwum forum tez jest sporo.
Chyba, że to nie jest kameleon jemeński - to już gorzej.
Na szczęście info: żywienie, wentylacja, oświetlenie, ogrzewanie jest adekwatne do wielu gatunków ...

Black
25-09-2011, 18:05
Witam wszystkich!
Kiedy zaczynalem tez zadawalem przerozne pytania: po co, jak ,ile itp. Z poczatku byly to nie zbyt chetne odpowiedzi ale odpowiadali tacy ludzie jak Alicja, dr. Robert, dr. J. Zajaczkowski i inni ktorych w tej chwili nie pamietam (przepraszam ich za to). Tak o to poprowadzili mnie przez szereg irytujacych pytaj:) Ale od dluszego czasu zauwarzylem ze Ci starsi wyjadacze pochowali sie po katach czytajac co pisza inni od czasu do czasu piszac cos. W sumie sie im nie dziwie bo jak by przejrzec forum pytania i odpowiedzi sie powtarzaja jedynie sie zmienia grono ludzi hodujacych fajne zwierzaki. Sam kiedys wolalem zadac pytanie i czekac az ktos je zauwarzy i cos napisze mimo ze podobne pytanie bylo tydzien temu. Tak samo robia poczatkujacy ludzie na forum, a mam sie nie chce pisac tego samego:( Nawet nie chce sie nam wyciac linku i podawac muslac ze ktos inny poda bo juz o tym bylo. Nie mam tego za zle wam wszystkim bo jak by na to popatrzec z boczku to juz prawie o wszystkim bylo pisane X razy.
Chyba sie rozpisalem:)
Pozdrawiam wszystkich, a wszczegolnosci kameleoniarzy:)

Dawid
3City

kubalukaszewski
26-09-2011, 06:49
Hej zgadzam sie w 100% z black-iem moje poczatki byly identyczne ale prawie wszystko znalazlem na forum!!!musisz dobrze poszukac nawet odpowiedzi na pytania ktore ja sam zadawalem!!!!wpisz w ktorejsc wyszukiwarce nazwe lacinska kameleona i wyskoczy ci duzo stron pozdrawiam.kuba.com

Arem
26-09-2011, 14:59
Dzieki wielkie za pomoc:))
Chodzi o to ze ja zawsze lubie duzo wiedziec
Jak mailem zolwia to tak samo duzo czytalem i w ogole odwiedzalem strony tylko ze bylo tego wiecej niz o kameleonie
Wiele ciekawych rzeczy sie dowiedzialem o zolwiach i to samo chcialbym wiedziec o kameleonach:))

iwona krzywkowska
28-09-2011, 07:20
Myslę, że w nie powinniśmy napadać na takich ludzi jak Arem.
Dlaczego? Skoro już kupił - to dobrze, że się chociaż pyta co i jak. Są ludzie, którzy kupią i w ogóle nie interesują się co dalej. Teraz, jak już kameleon jest, możemy tylko postarać się pomóc. Mnie też kiedyś parę osób pomogło. Również zadawałam pytania pomimo tego, że dużo czytałam i szukałam i wydawało mi się, że już dużo wiem. Nigdy nie jest za dużo!!
Tak więc Arem - jak potrzebujesz jakiś informacji to w miarę moich możliwości postaram się pomóc.
Napisz do mnie e-mail.

I proszę na mnie nie napadać :)

Black
29-09-2011, 06:42
Iwona, Arem i inni. Nie napadam na nikogo! Oczywiscie ze pomoge kazdemu jesli tylko bede znal odpowiedz na jakies pytanie. Sam kupilem kameleona i pozniej zbieralem info. o kameleonie, chodz pare dni wczesniej rozmawialem z Alicja i poradzila mi pare rzeczy za co jestem jej wdzieczny! kazdy z nas kupyje a potem pyta sie co dalej:( Nalo jest ludzi co najpierw duza czytaja a potem kupuja:/ Chodz sam zaliczam sie do nich, bo jak nie wziol bym kamki to dzis by jej nie bylo na tym swiecie:(((
Pozdrawiam!
Dawid
3city

Alicja
29-09-2011, 11:20
Black ale popatrz na to z innej strony. Zrobiłam opis opieki nad kameleonem jemeńskim, starając się, żeby był jak najbardziej zrozumiały.
A teraz mam siedzieć i odpowiadać 158 raz na to samo pytanie bo komuś nie chce się przeczytać i wygodniej mu zadać pytanie na forum...

Zresztą nie dotyczy to tylko kamaleona ale w ogóle wszystkich gatunków.
Rozumiem, że ktoś poczyta materiały dostępne w necie a potem nachodzą go wątpliwości, ma jeszcze parę pytań odnośnie tego co przeczytał itd. Ale bardzo często posty zdrzadzają, że dana osoba nie przeczytała kompletnie nic. Więc właściwie po co cała praca autorów opisów? :(

mantid
29-09-2011, 12:53
Szczerze mówiąc kupowanie jakiegokolwiek zwierzecia bez podstawowej wiedzy o jego hodowli i biologii wola o pomstę do nieba.... Zwłaszcza jesli chodzi o tak delikatne zwierze jak kameleon...

Arem
30-09-2011, 08:01
Alicjo mam do Ciebie prosbe:))
NApisalas ze tworzylas jakis opis opieki nad kameleonem:))
Czy mogla bys mi podac link lub cos gdzie bede mogl przeczytac twoja prace??
Z gory dzieki

Black
30-09-2011, 09:53
http://terrarystyka.com.pl/gatunki.php?id=20020704165342
Podspodem masz: Info ogolne, terrarium, zywienie, rozmnazanie, porady.

Pozdrawiam!
Dawid
3City

42d3e78f26a4b20d412==