PDA

Zobacz pełną wersję : PRZECZYTAJ!!!



zielonyfrajer
21-08-2011, 08:05
Czy już to czytaliście? - www.gady.pl
Ciekawa jestem ile z osób z forum zarejestrowało swojego zwierzaka?? Ilu sprzedawców wspomina chociażby o konieczności posiadania certyfikatu CITES bądź świadectwa urodzenia w niewoli??? czy spotkaliście się z takimi informacjami w sklepach zoologicznych?

Viking
22-08-2011, 03:00
Cześć Aniu ! :)

Jeżeli chodzi o rejestrację to można zrobić coś takiego:
napisać pisemko do Starostwa Powiatu - Wydział Ochrony Środowiska Referat Leśnictwa, Łowiectwa i Ochrony Przyrody, w którym poinormujemy, że kupiliśmy zwierzaka, gdzie go kupiliśmy, od kogo, kto go kupił i wszelkie inne dane...

Następnie dostaniemy odpowiedź, że jeszcze to nie zostało wdrożone w życie ale mamy już pisemne potwierdzenie chęci wpisu do rejestru... :)

Co do informacji o CITES-ie przez sprzedawców to wielu w ogóle nie ma o tym zielonego pojęcia...

zielonyfrajer
24-08-2011, 15:08
dzięki :) złożę!
co do sprzedawców, to takie właśnie mam odczucia - ze mało kto wie o co chodzi.
jedyny sklep w w-wie gdzie mi o tym mowiono przy okazji pytan o zakup kameleona to "Smok". szkoda, ze ich kameleon ma nie za fajnie urzadzone terrarium. nie mowiac o kameleonie, ktory meczy sie w carrefour na targówku... :(

BaSiA
08-09-2011, 07:39
jak już pisałam w innym poście - w warszawie wiedzą o co chodzi i rejestrują zwierzaki w Wydziale Ochrony Środ. pl.Starynkiewicza 9 (tam gdzie gazeta Rzeczpospolita)

42d3e78f26a4b20d412==