PDA

Zobacz pełną wersję : z kąd dzikuny



PawełL
02-10-2011, 11:59
od puł roku chodyje jaszczurke zwinke żywie ją glizdami z ogrudka i dzikunami kupuje je w sklepie zoologicznym codziennie je 3-4 robaki sam przyjmuje pokarm i teraz nie wiem z kąd brać pokarm w zimie w sklepie powiedzieli rze w zimie nie będą mieli dzikónów a pod śniegiem raszej nie znajde pozdrawiam pa

firia
02-10-2011, 12:09
Uważam że nie powinieneś hodować zwinki, ale cuż, teraz już jej nie wypuścisz...
Ja też kiedyś miałam zwinke, ale szybko ją wypuściłam bo było mi jej żal. Przez ten czas gdy była u mnie pożerała z wielką ochotą świerszcze, muchy, karaczany i czasem mączniaki. Wszystko to możesz kupić w sklepie zoologicznym.
Powiem ci tylko, że moja zwinka się szybko oswoiła i mogłam ją spokojnie brać na ręcę i nie uciekała, ale gdy postanowiłam ją wypuścić i zawiozłam tam gdzie ją złapałam, to najwyraźniej poczuła wolność, wyrwała mi się z rąk i poszła w świat...

Arrow
02-10-2011, 12:13
jesli chodzi o hodowle krajowych gadow to......temat zostal wyczerpany, nie bede mowil ze nie powinienes............sam to chyba wiesz
co to sa dzikuny ??

DRANOEL
02-10-2011, 12:15
jasne naszych rodzimych gatunków nie nalezy przetrzymywać w domu, nawet jest to karane, no ale skoro juz jest a teraz wypuscić już jej nie można bo napewno zgininie. Jeżeli chodzi o karmienie to w większych sklepach zoologicznych bez większych problemów dostaniesz różnego rodzaju bezkęgowce do skarmiania gadów,lub w sklepie wędkarskim dostaniesz dzikuny

Wit
07-10-2011, 11:57
Dzikuny/mady, biale robaki, czyli larwy much uzywane jako przyneta na ryby.
Pzdr. Witek

42d3e78f26a4b20d412==