PDA

Zobacz pełną wersję : Czyzby sie zatkał?????



cromat
07-10-2011, 10:59
Cze to znowu ja:)).Bo mam pytanie poniewaz nie wiem ale mój gekon po prawej stronie(Patrzec od niego od góry od srony ogona)ma taka czarna plamke na spodzie.NIe wiem dlaczego mozliwe ze jest zatkany????Dałem mu dzis jednego swierszcza i go zjadł,wczoraj zjadł dwa i dzisiaj w nocy kupy nie zrobił lcz wczoraj w nocy zrobił.Jak myslicie co to moze byc????Czy jest zatkany czy to moze od czego inngo??????Pozdrawiam

aksol
07-10-2011, 12:03
Na ogonie czy na brzuchu?, ma tą plamkę

cromat
07-10-2011, 12:14
Na brzuchu.

Ghost
07-10-2011, 15:37
ta plamka to pewnie kupka
jezeli jeszcze sie nie wyproznil a brzuszek sie zaokraglil ty wykomp go w cieplej wodzie--masujac mu brzuszek-----powinno pomoc:)

mantid
09-10-2011, 11:24
kąpać gekony i masowac im brzuszki dlatego że nie robią codziennie kupy ????
Wydaje mi się, że problem nie jest drastyczny i jeśli gekon nie wydali kupy przez kilka dni będziesz miał powód żeby się martwić..... Ludzie poczytajcie coś o fizjologii gadów.... one naprawde trawią w nieco inny sposób niz my.... Ciemna plamka to może być po prostu trochę zaschniętych odchodów.....

dr Robert
09-10-2011, 13:47
Mantid ma rację. Rozumiem troskę właścicieli, szczególnie krótko po zakupie zwierzaka, ale tak drobiazgowe obserwacje "kupkania" i "oczekiwanie" kiedy wreszcie się gekon się zatka jest przesadne. Jeżeli będzie biegał niespokojnie po terrarium i próbował coś z siebie wycisnąć - wtedy będzie problem. Ale to dopiero po kilku dniach/tygodniu bardzo intensywnego jedzenia.

42d3e78f26a4b20d412==