PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podawać witaminy ?



przemo68
12-10-2011, 12:34
W jaki sposób podawać witaminy i minerały gek.lamparciemu ? Czy one jedzą pokarmy roślinne/warzywa,owoce/? POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC.

cromat
12-10-2011, 14:01
Normalnie na pokarm.Niygdy nie dawaj mu prosto do pyska bo ci szybko zdechnie(taki mi moowił koles w sklepie zoo).Pozdro

Ghost
12-10-2011, 14:37
a ja wiem co innego....
posypywanie owadow nie wystarcza, do pyska tez musza dostawac. jest np. wapno w plynie. ja mam o smaku bananowym... mniam mniam:)))
a tak wogole to chcialem sie pochwalic moim nowym gekonikiem.
po przejsciach z poprzednim mam nadzieje ze z tym bedzie wszystko ok

POZDROWIENIA GHOST:)

dr Robert
13-10-2011, 07:38
Wystarczy posypane wapnem np. świerszcze podawać w miseczce w której też jest na dnie sproszkowane wapno. zawsze coś się przyklei :)
Gekony lamparcie są owadożerne.

Silicon
14-10-2011, 06:26
Z moich obserwacji wynika, że są osobniki w stadzie (nie mam co prawda akurat gekonów ale inne jaszczurki owadożerne), które przy sumiennym posypywaniu wapnem dostały objawów krzywicy i takie które ich nie dostały mimo ze były karmione identycznie. A i to nie były ty tylko samice. Stad doszedłem do wniosku żeby uniknąć takiego ryzyka maczam świerszcze w wapnie w syropie (o smaku bananowym brrr) a raz na miesiąc podaję jeszcze zakraplaczem do pyska mieszankę tego wapna i vibovitu. To dopiero wyeliminowało problemy. Oczywiście ma to zasadnicze znaczenie w okresie wzrostu.

pul
29-10-2011, 11:12
posypac robaki witaminami i podac gekonowi

42d3e78f26a4b20d412==