PDA

Zobacz pełną wersję : legwan zielony & gekon toke



Boro
18-10-2011, 05:03
wyczytałam ostatnio w takiej małej książeczce "terrarium":), że legwany zielone można trzymać w jednym terrarium z gekonami toke (mają zbliżone wymagania jeśli chodzi o wilgotność i temperaturę). czy ktoś próbował trzymać te gady razem? jeśli tak, czy zgadzają się ze sobą, nie gryzą......?

Moby_
18-10-2011, 07:12
JA MYSLE ze mozna
tez czytalem ta ksiazke TvK nawet ja mam
gekony toke atakuja zawsze to co zdolaja pokonac...a jesli sie nie powiedzie to beda draznic innego mieszkanca....lecz leg jest spory

dr Robert
18-10-2011, 09:54
Nie zalecałbym takich mieszanek. Legwan to zwierzę dzienne, a toke nocne. W nocy gekon będzie niepokoił legwana, chyba, ze ktoś ma terrarium wielkości pokoju, tak, aby nie wchodziły sobie w drogę. Poza tym duży legwan może, jezeli nie będzie kryjówek, zabić gekona. Znam przypadek poważnego zranienia kameleona przez legwana, które przebywały razem w ogromnym terrarium. Raczej nie polecam.

snaak
18-10-2011, 16:36
tez mi sie tak wydaje szczegolnie jak legwan urosnie to moze byc niebezpieczne dla toke pamietam jak zapoznalem legwana kumpla z moim szyszkowcem wszystko bylo oki tylko ze legwan byl dosc niezdarny i zdarzalo sie ze nadepnal moja szyszke naszcescie legwan byl mlodziudki

Boro
19-10-2011, 06:18
bardzo dziękuję, szkoda, ale trudno. tak właściwie gdyby się nad tym zastanowić, to faktycznie ten dzień i noc, 30 i 150 cm. szkoda, że autor książeczki nie zauważył tego.....
pozdrawiam

pul
01-11-2011, 07:17
NIC TAKIEGO
NAOGUŁ TRZYMAJĄ SIĘ DALEKO OD SIEBIE
ALE SIĘ NIE POGRYZOM MORZESZ SPOKOJNIE JE TRZYMAĆ RAZEM

42d3e78f26a4b20d412==