PDA

Zobacz pełną wersję : Paroedura pictus & Holodactylus africanus



cubante
19-10-2011, 14:11
Witam.

Wpadlem na stronke biofila, a tam takie okazy:) Coz, przyznaje sie od razu, ze nie mam pojecia co to takiego (pierwszy raz widze w sklepach, tak to tylko w telwizji jakies migawki).

Prosze o podanie informacji na temat tych jaszczurek. Informacji podstawowych: biotop, wym. terra., przezywalnosc w hodowlach terraryjnych, pozywienie, wymagania temp. i wilg. Wszystko co jest potrzebne do zrobienia terra itp. No wiecie o co chodzi:)

Jeszcze jedno, bo tak sie "napalilem", ale czy nie jest to pomylka sklepu taka jak w przypadku Phrynosomy rogatej:(

Cubante

sułek_
20-10-2011, 10:09
:)
z Holodactylusami jest podobnie jak z Phrynosomą jets to jeden z najtrudniejszych gat gekkonów do hodowli w terra...jednak bez przesady
Phrynosomy o które byłą wojna w lecie dziś nie uwierzylibyście jak świetnie wyglądają! zresztą ...nie będę ubiegał faktów- hodowca zapaleniec, który się nimi zajął opisze wkrótce ile zachodu trzeba było aby "wyprowadzićje na prostą"
co do Paroedur jest to gekkon od lat mnożony z powodzeniem w Czechach owszem nie jest to bułka z masłem ale też nic strasznego
najwięcej problemów sprawia dostarczenie odp ilości wapna błyskawicznie dorastającym młodym (kawałki tartej sepii porozrzucane po podłożu w terra...)

cubante
22-10-2011, 05:53
Caly czas aktualne. sulek moze ty mozesz podac mi powyzsze informacja i do tego jeszcze jak duze sa dorosle osobniki .....pictus'a, co jedza itp. bo widze ,ze nikt inny sie nie kwapi do odp.:(

sułek_
22-10-2011, 06:15
dorastają do prezeciętnie do 15-16 (nawet18) cm dorosłe są na grzbiecie brązowe w kremowy marmurek (foty znajdziesz w necie)
aktywne nocą
żyją 5-7lat
karmimy wszelkimi owadami - bardzo dobrze karmić molami woskowymi (larwy i imago) bo się ruszają nocą, kiedy pol;ują gekkony
ale rzucony "przed nos" świerszcz też jest chętnie łykany
nie przekarmiać
panierowaćtartą sepią praktycznie każdy posiłek w trakcie wzrostu (pierwsze pół roku życia) potem 2 razy w tyg.
można potozrzucać po terra kawałki pokruszonej sepii
dorastająjuż po pół roku ale nie można ich jeszcze wtedy kojarzyć bo samice się wyeksploatują i pociągnągóra 2 lata a nie np 6
temp w dzień (12godz światłą na 12 noc) 26-29 w jednym miejscu (pod żarówką) do 35
nocą 23-24dużo kryjówek
w załączniku 5litrowy pojemnik hodowlany u mnie z 3ma gekkonkami
w nim wermikulit, Sphagnum, lignit, poidło/basen z keramzytem(żeby się świerszcze nie topiły) pojemniczek z kilkunastoma mikro - mącznikami...
:))

cubante
22-10-2011, 08:10
a czy karmienie ich wszelkimi larwami wlasnie takimi jak macznik, mole itp. nie wplywa na otluszczenie? Rozumiem, ze w przeciwienstwie do innych, popularnych gekonow podstawe ich pokarmu stanowia wlasnie larwy?czy tak? No juz jestem blizszy zakupu:)

Wiciu
22-10-2011, 08:29
Cubante a opisu tak przypadkiem nie ma na stronie iczy za mało tam informacji bocoś mi siezdje ze wcale go nie czytałeś.
Wiciu

Ola Nagórka
22-10-2011, 11:19
Hej-hej!Cześć!Mam na imię Ola!Masz jakieś informacje na temat jaszczurek?Pisz!Możesz też pisać pytania ! napewno odpiszę!
Ola

cubante
23-10-2011, 10:43
Kurcze stary ja tego opisu nie widzialem:) Powaznie.

sułek_
24-10-2011, 04:50
ja też....
kurcze cubante nic dodać nic ująć
to najlepszy opis jaki czytałem
wiciu jesteś wielki(czyt. boski)
:))

cubante
24-10-2011, 14:01
:)

42d3e78f26a4b20d412==