PDA

Zobacz pełną wersję : Niejestem zaniepokojony ale dziwię się mojemu lampartowi.



Sir Szajba
29-10-2011, 15:03
Dzisiaj rano kupilem gekona lamparciego, a także larwy mączników(wiem że lepiejświerszcze ale będę miał dostępne za jakieś 2 dni)larwy postawiłem obok terra no i se(po ok. 3 godz.) zasiadłem przed kompem nagle patrzę mój gekon trochę dziwnie przylega łebkiem do szyby próbójąc iść dalej (wcześniej tak nie bylo, po wpószczeniu był odrobinę zdenerwowany ale zaraz potem wspiął się na kokosa i oddał się przyjemności leniuchowania) zdziwiłem się i dałem mu mącznika po sekundzie owad zniknął w jego szczękach, rozumiem że mógł być głodny ale słyszałem że gekonowi trzeba dać spokój i go niekarmić na początku. Co na to powiecie

gadzio_new
29-10-2011, 16:26
Witam,
zwierzakowi powinno się dać spokój, ponieważ zmiana otoczenia to zwykle duży stres, jednak jeśli już po kilku godzinach chce jeść - to znaczy, że kupiłeś zdrowego gekona...

Uważał bym natomiast z pokarmem - szczególnie jeżeli jest to młody gekon - możesz dać mu kilka larw mącznika, jednak lepiej zaczekać te 2 -3 dni (dając powiedzmy po 1 larwie dziennie), niż nakramić gekona do syta i za tydzień mieć gekona z zaczopowanym układem pokarmowym...

pul
30-10-2011, 10:20
nigdy nie dawaj larw mącznika gekonowi lamparciemu poniewarz ten gekon jest zbyt delikatny i morze to się żle skączyć to tak jak byś zjadł kamień.!!!!!!!!!!!!!!!!

cromat
30-10-2011, 13:09
Cze!!To moj jak do mnie trafil to nic nie zjadla na drugi dzien mial wylinke i zjadl 3 swierszcze!!!

bobas
03-11-2011, 13:10
sir szajba kiedys mowiles o zalozeniu forum o gekonach lamparcich, pomysl mi sie spodobal wiec zrobilem tak jak mowiles i zalozylem takie forum znajduje sie na stronie www.lamparciki.glt.pl (sam mam dwa gekony i uwazam ze to fajne zwierzaczki:))

42d3e78f26a4b20d412==