PDA

Zobacz pełną wersję : ???Jak to zbudować???



afrox
25-02-2013, 03:46
Witam...Zastanawiam się nad kwestią budowy terrarium... Musze swojemu legowi zbudować nowe... duże terra i tak sobie obmyślam jakie bajerki można by mu tam umieścić... Fogger był jednym z nich...Myślę też nad "wodospadem", ale w sumie jeszcze nie mam konkretnego projektu...
Ale do rzeczy...
Mam zamiar zabudować róg pokoju...Miałoby to prawdopodobnie wielkość 200:200:120 (wys. dł. szer.) Zastanawiają mnie tylko kwestie techniczne oraz koszty...Jakby ktoś miał jakiś pomysł jak coś takiego sklecić byłbym wdzięczny za porady... Dodam tylko, że 2 narożne ścianki oraz podłoga i sufit byłyby z OSB, a pozostałe 3 ścianki ze szkła... Wiecie - takie coś na wzór terrariuma Gucia... Najbardziej zastanawia mnie jak by Zamontować drzwiczki, żeby nie było konieczności robienia "framug" z drewna (no tak żeby cała przednia część terra była przeszklona..)… Jeżeli ktoś wiedziałby jak takie coś zbudować oraz mniej więcej orientował się ile zbudowanie takiego "domku" by kosztowało (ceny szyb, OSB itd.) to prosiłbym o odzew…. Dziękówka

DEXiu
25-02-2013, 09:17
OSB ci wyjdzie jakieś 20 zł / m2 18mm grubości deska (policz ile to będzie na całe terra) Szyby myśle że najcieńsze to by mogły być 5-6 mm a to już wydatek rzędu 60-80 zł / m2 (cheba sie nie pomyliłem). Acha: jak to "pozostałe 3 ścianki"? Z moich obliczeń wynika że zostały tylko dwie (no chyba że chcesz takie dwukrotnie łamane, żeby przód miał kształt \_/ ). Niezależnie od przypadku polecam zrobić jedną ze szklanych ścianek na takich zawiasach, co wyglądają jak dwie blaszki miedzy ktorymi jest szyba, a z dołu/góry wystaje bolec który się wsadza w dziurę w desce, a całe drzwiczki zamykane na magnesik albo co tam chcesz. Pozostałe szyby osadzone na stałe w deskach.

kubus
25-02-2013, 12:32
o ile wiem bo ostatnio kupywałem osb w castoramie tam nie sprzedaja na metry kwadratowe tylko całe płyty maja one wymiar250/125

Obcy
26-02-2013, 01:03
nie na płyty OSB docinają na takie kawałki jaki potrzebujesz

DEXiu
26-02-2013, 05:33
kubus --> Zależy gdzie kupisz. gdziekolwiek byś nie kupował to ci elegancko potną (czasem za darmo czasem nie), tylko czasami sprzedają tak, że choćbyć kupił 0,5 m2 to policzą jak za całą (np. w Praktikerze) a czasami tylko tyle ile kupujesz (np. Leroy Merlin). Jak kupowałem w tym drugim to wszystko elegacko (dużo nie oszczędziłem bo i tak wyszło prawie tyle co cała płyta.

42d3e78f26a4b20d412==