PDA

Zobacz pełną wersję : Poparzona AGAMA



Diakonus
09-11-2011, 11:57
Czy to mozliwe ze agama poparzyla sie od promienika podczerwieni ??bo rano mnie obudzila i przez dlugi czas siedzala w wodzie i caly czas syczala i byla napuszona.

AGAM
09-11-2011, 12:44
Jeżeli ma do niego dostęp to możliwe... Może ma po prostu za ciepło w terra albo jest jeszcze nie oswojona i to była jej reakcja stresowa...

Alicja
10-11-2011, 11:40
To wygląda na obiaw skrajnego stresu. Ponieważ agamy brodate nie są z natury strachliwe coś musiało ją bardzo wystraszyć lub/i sprawić jej ból. Może osunął się na nią fragment wystroju, lub wydarzyło się coś innego?
Co do poparzenia, jeśli je podejrzewasz, znaczy, że lampy nie są dostatecznie zabezpieczone. Najlepiej osłonić je całe metalową siateczką, tak aby jaszczurka nie mogła podejść zbyt blisko lub umieścić poza terrarium, nad wentylacją. Promienniki podczerwieni z tego co wiem nie mogą być też umieszczone zbyt blisko zwierząt ...

Diakonus
11-11-2011, 10:55
Nie kupowalem zwierz z powodu mody walni sie w glowe mam agame od dlugiego czasu nie kupowalem jej z powadu mody matole dzieki alicja. Agama ma nie ma za malo temeratury ale juz nie podgrzewam jeje temeratury gdzejnikem podczerwieni bo sam sie nim sparzylem a ona agama prawdopodobnie tez tym ale nie widzialem zadnych sladow poparzenia.

firia
11-11-2011, 11:00
Nie potrzebnie sie zucasz na AGAMA ^_^
Małe sprostowanie. Pamietaj terrarysto mlody nie kupuj zwierza z powodu mody to jego podpis i widac go we wszystkich jego postach :)

AGAM
11-11-2011, 12:46
OK :-) dzięki firia :-)

42d3e78f26a4b20d412==