PDA

Zobacz pełną wersję : robaczki



BaSiA
11-11-2011, 04:30
czy takie malutkie białe robaczki (wzieły się chyba z ziemi do kwiatków) są szkodliwe dla jaszczurek?

Jeronimo
11-11-2011, 05:09
ja mialem podobne biale robaczki....
Mialem mala debate czy ta sa roztocza czy cos innego. Z jednej strony mowiono mi ze to roztocza (ktore wziely sie od za duzej wilgoci - dyzo wtedy zraszalem terrarium) a z drugiej strony ze to jakis syf ktory sie wzial od mojego gekona (ktory wtedy mial jakies pasozyty wewnetrzne)...
tak czy owak w moim wypadku skonczylo sie wywaleniem wszystkiego z terrarium i odkazeniem wszystkiego!
Teraz moj gekonik po odrobaczeniu i wyczyszczeniu terrarium.. wyraznie ma sie dobrze ;)

Pozdrawiam

P.S.
Do dzis nie wiem co to bylo... ale na wszelki wypadek pozbylem sie tego ;)

Hari
11-11-2011, 10:35
To najprawdopodobniej skoczogonki. Bardzo czesto mozna je spotkac w ziemi kwiatowej, w doniczkach. Zyja w wilgotnej ziemi i odzywiaja sie resztkami organicznymi. Wedlog mnie nie powinny zaszkodzic jaszczurce. Tak samo jak nie przeszkadzają owadom (mi sie zalegly w terra ze swierszczami). Ja sie ich pozbylem, bo nie są estetyczne i bylo ich coraz wiecej. Najlepiej jest wywalic cale podloze, a rosliny dobrze wyplukac w misce z wodą.

42d3e78f26a4b20d412==