PDA

Zobacz pełną wersję : AGAMA - odżywianie



gregory
13-11-2011, 07:49
Co zrobic żeby moja agama brodata zaczęła jeść zieleninę. Dawałem rózne roslinki, kapustę owoce a ona nic. Co zrobić bo raczej nie wskazane jest by jechała tylko na świerszczach?
Życze wszystkim Szczęsliwego Nowego Roku
Pozrawiam
Gregory

Alicja
13-11-2011, 11:47
Jeśli nie chciała kapusty i owoców to jest mądrym gadem :)) Owoce zawierają bardzo dużo cukrów(można je podawać, ale w niewielkich ilościach), kapusta też nie jest wskazana dla gadów. Agamy jedzą przede wszystkim pokarm zwierzęcy, a roślinny jest tylko dodatkiem. Często młode agamy nie chcą w ogóle pokarmu roślinnego, natomiast starsze go lubią. W środowisku naturalnym brodaczy jest sucho i można podejrzewać, że sporo roślin, które zjadają, jest dość zeschniętych. Pokarm roślinny podawany w domach (soczyste warzywa i owoce) może doprowadzić do biegunki.

U mnie młode też nie chcą pokarmu roślinnego, natomiast dorosłe średnio go lubią. Świeży pokarm roślinny daje tylko raz w tygodniu. Natomiast na codzień miały dostęp do suszonych listków akacji - i te chrupiące, suszone listki uwielbiają zarówno młode jak i dorosłe. Niestety skończyły mi się :( Zrobiłam jesienią za mały zapas ...

pupu
14-11-2011, 08:28
Nie wszystkie agamy lubią zielenine ale powinienes prubować ruznoronych warzyw i owoców ale nie na śiłę.

gg: 4350211
Agama Błotna
Pozdrawiam James

42d3e78f26a4b20d412==