PDA

Zobacz pełną wersję : czy moj gekon jest chory???



martka
15-11-2011, 13:17
Mam pare pytań o gekonie lamnparci, moj gekon od paru dni nic nie je swierszcze koło niego chodzą a on nawet na nie niespojrzy, jest chudy,(szczegolnie ogon) , daje mu do wody wapno i vibovit, lampke (ktora swieci na czerwono ) jest non stop włączona, boje się ze będzie miał krzywice czy tam coś innego... maM GO OK 3 MIESIĄCE przez pierwszy miesiąc jadł dużo a teraz nic... boje się o niego!! jest to moja pierwsza jaszczurka( mam jeszcze kraba ) moj gekon jest młódy i mały (z 8 cm )
boje sie o niego i prosze o szybką pomoc.... jestem z zielonej gory ...
POMOCY!!!
będe wdzięczna jeżeli ktoś mi odpowie :(((
Martka

Drake
15-11-2011, 14:36
TO ze gekon nie je od paru dni to narazie siie nie przejmuj jka nie bedzie jadl okolo 10 dni to wybierz sie z nim do weta poniewaz jesli go karmilas a on nie rósł to moze znaczyc ze ma pasozyty wewnetrzne.... włacz mu normalna lampke i siwec przez 12 godzin.wyjmij wszystkie siwerszccze z terra bo mogl sie do icccch obeecnosci przyzwycczajic...
najlepiej zadzwon do doktora Zajjaczkowskiego i powiedz mu ci sie dzieje...

Alicja
15-11-2011, 14:43
hej Martka
Też jestem z Zielonej i nie wiem czy jest jakiś wet do którego mogłabyś pójść :( Raczej nie bardzo ...

To, że nie je parę dni to nie tragedia ale , że chudy to nie dobrze.

To faktycznie mogą być początki krzywicy(takiego młodego zwierzaka dobrze jest naświetlać UV), może być stres, zarobaczenie lub jakaś choroba. Ciężko określić, bo mało informacji.

martka
19-11-2011, 10:05
Mój gekon wreszcie zaczał jeść!! :)) zjadł 2 świerszcze i zrobił kupke :))
to oznacza że jest już zdrowy,tak mi się wydaje..

42d3e78f26a4b20d412==