PDA

Zobacz pełną wersję : pożywienie



iwonka
18-11-2011, 03:11
Witam wszystkich. czy ktos moze mi doradzic jak zalozyc "hodowle" pozywienia dla jaszczurek? Jesli chodzi np.o biale robaki, gdzie je trzymac aby wylegly sie muchy?

Leny
18-11-2011, 03:48
W ciepłym miejscu :)

Pozdrawiam
Leny

xol
18-11-2011, 03:55
a dlaczego mi się nie chcą wylęgnąć? tzn. "zakokoniają" :P się w poczwarki a potem kaputt... ktoś mi mówił że trzeba je najpierw nakarmić zepsutym mięsem :( błeeee... rodzina mnie z domu wyrzuci...

iwonka
18-11-2011, 03:56
to czyli moge je zamknac np. w sloiku pod kaloryferem?:)

xol
18-11-2011, 04:01
ja bym wsadziła od razu do terra, jak się wyklują to tylko otwierasz pokrywkę :)
o ile się wyklują, patrz mój post powyżej.... ja już dwa pudełka robaków zmarnowałam... nie wiem co jest grane, w sklepie mi mówili że nie powinno byc problemu, a w ogóle nie wierzę że wszyscy np. wędkarze trzymają w domu zepsute mięso dla much ;)))

Jaca
18-11-2011, 04:04
Może po prostu poczwarki wysychają... muszą mieć odpowiednią wilgotność albo trzymasz je w zbyt nieskiej temperaturze...

xol
18-11-2011, 04:18
dzięki, to pewnie ta wilgotność, bo ciepło to mają
będę próbować :)

dr Robert
18-11-2011, 05:46
Albo na odwrót, zamknięte w słoiku, gniją. Ja trzymam je sucho. Po zakupie najlepiej przesypać je do słoika wypełnionego do połowy trocinami, przykryć gęstą siatką (z pończochy, przez gazę muchy się świetnie przeciskają) i postawić w ciepłym miejscu (20-30 stopni). Po kilku dniach powinny być ciemne nieruchome poczwarki, a po kilku następnych muchy. Zwykle trwa to około 2 tygodni i zależy głównie od temperatury. Larw nie karmię i nie podlewam wodą. Całkowicie sucho ! Kiedy muchy się wylęgają słoik wstawiam do lodówki, bo przy obniżonym metabolizmie pozostają żywe przez kilka tygodni. Ponadto wzięte z lodówki ( a nawet na kilka minut z zamrażarki) pozostają lekko "uśpione" i powolne. Wówczas łatwo np. obtoczyć je wapnem i podać tak, aby nie rozlazły się po całym mieszkaniu. Po kilku minutach ożywają. Trzeba pamiętać, że ze względu na niewielką wartość odżywczą nie poinny być jedynym rodzajem pokarmu przez wiele tygodni.

martka
19-11-2011, 11:47
A ja mam pytanko w sprawie odżywiania gekona lamparciego. Czy wasze gekony lubią jeść kaszke i owoce (baNANY,jabłka itp..)
Marta

Sir Szajba
24-11-2011, 10:12
jak chcesz tak karmić to se kup legwana, bo gekony sa owadożerne

iwonka
24-11-2011, 10:52
Legwana tez mam, a co do bialych robakow to karmie nimi pajaki, muchami tez, ale moim zdaniem te wszystkie swierszcze, muchy karaczany itp.to nic innego jak owady, czyli pokarm jaszczurek, wiec dlaczego piszesz ze zlosliwoscia?
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==