PDA

Zobacz pełną wersję : terr dla gekona lamparciego



paweł-smithi
19-11-2011, 16:50
Czesc! Mam pytanie! Jestem chodowca ptasznika (b.smithi) niestety moje terra jest raczej zbyt duze dla niego (40dl X 30ser X 30wys) w zwiazku z tym chcialbym pajaczka przeniesc do mniejszego a do tego kupic gekona lamparciego, czy to dobry pomysl? czy wielkosci tego terr sa odpowiednie dla gekona? co mam mu jeszcze tam przygotowac, co wlozyc? (mam miejsce na oswietlenie i mate grzewcza) pomozcie jesli mozecie dzieki!!

paweł-smithi
19-11-2011, 16:54
jak utrzymywac wilgotnosc i temperature w dzien i w nocy dla gekona lamp.??? co trzeba robic? slyszalem ze sa takie urzadzenia jak higrometr i termostat czy termo legurator , czy one sa bardzo potrzebne czy mozna sie obejsc? (tak wogule to jak one dzielaja ;))

Nook
19-11-2011, 17:04
Masz opis to przeczytaj, Read The F... Manual
http://terrarium.com.pl/gekonlamparci.php
Co do wymiarów terra to dla młodziutkiego mogą być ale musiałbyś gdzies za pol roku wymienić na większe (jednak radze kupić większe, musi się tam znalesc kryjowka miejsce zacienione i miejsce na zarowe nie wiem czy Ci się uda wszystko pomieścić...).

Hari
19-11-2011, 17:26
Musisz zobaczyc jak szybko Ci terra wysycha i zaleznie od tego nawilzac. Wilgotnosc jest utrzymywana przez podloze (wlokno kokosowe ładnie trzyma wilgoc). Poza tym jeszcze nalezy je co jakis czas zraszac i jeszcze miseczka z wodą tez swoje wnosi. Co do przyrządów, to zawsze warto je miec, bo z taką regulacją "na czuja" to roznie bywa :) Wydatek nie jest duzy, a moze to oszczedzic nieprzyjemnosci Twojemu zwierzakowi. To juz jest bardziej wymagające stworzonko niz jakies swierszcze czy inne larwy mączniaka.
Higrometr pokazuje Ci wilgotnosc powierza w procentach, a termostat, to termostat. Reguluje moc grzalki jakiej uzywasz do ogrzewania (zarowka, kabel, mata, promiennik czy co tam jeszcze moze byc). No i jeszcze podstawa jest termometr. Sa takie ladne, plaskie, naklejane. To chyba tyle. Jesli sie gdzies myle to mnie poprwacie.
Pozdrawiam

micgekon
20-11-2011, 06:12
terra zdecydowamie za male nawet jak dla jednego lamparta

paweł-smithi
20-11-2011, 14:43
a 50dl X 30szer X 30 szer? dla jednego osobnika

Moby_
21-11-2011, 04:32
mlodego tak dorosly to jest tak:
60x50x40 dla jednego ale polecany jest chow w haremach i dla parki(wielki harem ;p ) okolo 70 40 40

42d3e78f26a4b20d412==