PDA

Zobacz pełną wersję : I CO DALEJ?



oskarek
22-11-2011, 16:13
MIAŁEM JUŻ RAZ JEMENKA, ALE NIESTETY ZDECHŁ. MAM OCHOTĘ NA JESZCZE JEDNEGO. CZY SPRÓBOWAĆ Z MNIEJ WYMAGAJĄCYMI GADAMI.

Cahir
22-11-2011, 18:31
OSKAREK napisał(a):

> CZY SPRÓBOWAĆ Z MNIEJ WYMAGAJĄCYMI GADAMI.

Tak

Cahir

Alicja
23-11-2011, 05:48
A gdzie rachunek sumienia i żal za grzechy ;)

Tak serio albo kupiłeś chorego gada albo poełniłeś jakieś błędy w hodowli. Trzeba pamiętać, że gad to żywa istota, która też cierpi na skutek zaniedbania i złych warunków więc nie powinno się mieć podejścia 'zdechł, no trudno ..."

Oskarek masz dwa wyjścia - ale poczytać opisy kameleonów, artykuły, przemyśleć gdzie popełniłeś bląd i spróbować jeszcze raz albo spróbować z innym zwierzakiem np gekonem lamparcim.

oskarek
23-11-2011, 06:01
ALICJO MASZ MOŻE NUMER GADU GADU?

Jeronimo
23-11-2011, 09:31
no z tym gekonem lamparcim (http://www.terrarium.com.pl/katalog/jump.php?sid=3&url=http%3A%2F%2Fwww.gekony.prv.pl%2F) to dobry pomysl... IMHO a kameleony wygladaja najlepiej na wolnosci :D

oskarek
23-11-2011, 11:13
MASZ RACJE JERONIMO. WSZYSTKIE ZWIERZĘTA WYGLĄDAJĄ I CZUJĄ SIĘ NAJLEPIEJ NA WOLNOŚCI, BEZ ŻADNEJ INGERENCJI ZE STRONY CZŁOWIEKA.

bobas
24-11-2011, 06:59
Co do kameleonow to nie radze, z tego co mowil mi moj szwagier, ktory ma sklep zoologiczny, jak gadal z hodowca kameleonow to powiedzial mu ze kameleon potrzebuje 30 roznych gatunkow owadow w miesiacu, nie wiem ile w tym prawdy (poniewaz wogole nie znam sie na kameleonach) ale hodowca chyba nie klamie:) pozdrowionka

Alicja
24-11-2011, 08:13
Nie no proszę :) Bez przesady :) Kameleon potrzebuje przede wszystkim dobrej wentylacji, odpowiedniego oświetlenia i temperatury i nie stresowania go. Urozmaicona dieta jest ważna ale nie popadajmy w przesadę :) Latem dawałam różne bezkręgowce łąkowe ale zimą tylko parę gatunków karmówek dostępnych w sklepach zoologicznych a kamki miały się dobrze. Myślę, że jeśli ktoś poczyta o jemenkach, przygotuje odpowiednie terrarium i będzie dbał jak należy może odnieść sukces jak z każdym innym gatunkiem.

W skrócie:
- terrarium powinno mieć jedną ściankę zrobioną w całości z siateczki plastikowej lub metalowej
- w terrarium zamontować źródło UV
- ogrzewanie puntowe za pomocą lustrzanki pod którą kamka może podejść i wygrzać się
- roślinność umożliwiajaca ukrycie się
- duża ilość gałązek do chodzenia o odpowiedniej średnicy
- umożliwienie zlizywania kapiącej wody (specjalny pojnik, po spryskiwaniu, pojenie pipetką)
- uzupełnianie diety w witaminy i wapń
- nie stresowania zwierzęcia - kamka nie powinno się odrywać na siłę od gałązek i wyciągać z terrarium! Oswajanie poprzez karmienie z ręki i pojenie z pipetki
- możliwie urozmaicone i obfite karmienie.

oskarek
24-11-2011, 11:01
1) CZY WYSTARCZY SAMO UVA CZY TEŻ UVB.
2) CZY OD CZASU DO CZASU ZJADAJĄ ROŚLINY (SPOTKAŁEM SIĘ Z TYM W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM).
3) JEŚLI WITAMINY TO JAKIE (CENTRUM? CZY MIESZANKE ZE SKLEPU ZOOL.)
4)W MOIM MIEŚCIE MOŻNA KUPIĆ KAMKA ZA 220 ZŁ I 350 ZŁ. CZY OPRÓCZ RÓŻNICY CENOWEJ MOŻE BYĆ RÓŻNICA W "JAKOŚCI" KAMKA.
DZIĘKUJE ZA WCZEŚNIEJSZE WSKAZÓWKI. POZDRAWIAM.

Alicja
24-11-2011, 13:34
1. Najlepiej zamontować w terrarium świetlówkę UV dla gadów - ona ma dobrane odpowiednie proporcje promieniowania
2. Niektóre osobniki lubią podskubywać listki i od czasu do czasu mają ochotę na słodki owoc.
3. Nie licz, że kamek połknie 'Centrum' :P Z apteki może być vibovit - wiele kamków rzuca się na pipetkę z vibovitem. Ze sklepu zoo Sera reptimineral C lub inne zestawy witamin dla gadów. Wapń z apteki lub ze sklepu zoo (np sepia)
4. Nie widze tych kamkow wiec nie mam pojecia. Nie kupuj innego gatunku niz kamaelon jemenski.

A jesli serio myslisz o kupnie kamka zapraszam do opisu tego gatunku.

42d3e78f26a4b20d412==