PDA

Zobacz pełną wersję : karmienie???



xol
25-11-2011, 09:55
Ciąg dalszy moich wątpliwości co do karmienia kameleona:
czy mączniaki (ale postać dorosła) nadają się na pokarm? a próchnojady?
Czy ktoś zna sklep w Warszawie gdzie można kupić różne owady karmowe, bo wszędzie tylko świerszcze i świerszcze... A muchy uparcie nie chcą mi się wylęgać...

crash
25-11-2011, 11:15
Sorka ale nie wiem jak można mieć problem z wylęganiem much !! idziesz do sklepu kupujesz paczkę "białych robaków" lub "pink" trochę odsypujesz do drugiego pojemnika, a reszt wkładasz do lodówki !! to co odłożyłeś na później odkładasz gdzieś gdzie jest temp. około 20 stopni (lepiej żeby nie miały dostępu do bardzo jasnego światła bo np latem zdychają jak się je wystawi na słonce) i czekasz aż sie z nich zrobią kokony (kastery) później jak sie już zrobią takie ciemny wkladasz do terra !! albo zostawiasz w tym pudelku ale później jak je otworzysz to moga Ci uciec !!

xol
25-11-2011, 14:24
No to sorry, może jestem tępa ale z tych czarnych kokonów nic mi się nie wylęga. Trzymam w cieple, eksperymentowałam z wyższą lub niższą wilgotnością i nic.

Alicja
25-11-2011, 15:26
Można podawać mączniaki i drewnojady ale w niewielkich ilościach. Najlepiej wybierać larwy świeżo wyliniałe - są wtedy białe, miękkie i nie mają wzorka.

Edyta
26-11-2011, 02:13
W temperaturze i wilgotności pokojowej ok 10-14 dni i będą muchy. Trochę cierpliwości.

xol
26-11-2011, 09:10
Chodziło mi o dorosłe mączniaki, że larwy to wiem, ale mój kamek za nimi nie przepada, w sklepie zoo powiedzieli mi żeby dawać dorosłe, ale nie mam zaufania... sprzedawcy różne rzeczy mówią :))

Jaca
26-11-2011, 09:20
Dorosłe mączniaki, zaraz po wyjściu z poczwarki, mają przez parę dni miękki pancerz więc jak już, to chyba tylko takie nadają się dla kameleona. Po kilku dniach chitynowy pancerz im ciemnieje (robią się czarne) i twardnieje.
Jeśli kamek je z ręki, możesz mu podawać też poczwarki mączniaków...

xol
26-11-2011, 09:42
dzięki:)

mantid
26-11-2011, 09:47
Kameleony mają bardzo delikatny układ pokarmowy - ja nie ryzykowałbym karmienia ich mączniakami i drewnojadami. (Szkoda zwierzaka - widziałem juz podziurawione przez larwy mączniaka jelita kameleona)......

Uważam że dobry pokarm to:

mole woskowe (sprzedaje je biofil)
karaczany (zwłaszcza P.nivea)
muchy

i świerszcze na które tak narzekasz....

xol
26-11-2011, 11:40
Tak właśnie słyszałam, dlatego chcę się upewnić...
A zresztą, moje pytanie nie dotyczyło tego czym karmić kamka (bo o tym już sporo czytałam, i kiedyś już nawet pytałam na forum), tylko gdzie można kupić coś poza świerszczami (na które wcale nie narzekam, ale chciałam kamkowi urozmaicić dietę). W sklepach jakie znam są jeszcze rzeczone mączniaki i drewnojady, których nie chcę dawać a zresztą kamek i tak ich nie lubi. Nigdy nie widziałam w sklepie moli woskowych, z muchami mam problem o którym pisałam, ale może w końcu się uda...

Co do biofila... może skorzystam :)) Mój pierwszy post był wyrazem nadziei że może ktoś z warszawy zna na miejscu jakiś dobrze zaopatrzony sklep.

A może ktoś z wawy chciałby zrzucić się na większą ilość owadów z biofila? Wtedy koszty przesyłki się zwrócą...

Alicja
26-11-2011, 12:58
Mantid jesteś pewny, że nie chodzi Ci o larwy much?
Problem z mączniakami i drewnojadami polega na ich twardym pancerzyku i dużej zawartości tłuszczu ... to zagrożenie o którym mówisz występuje raczej przy karmieniu żywymi larwami much ...

zielonyfrajer
26-11-2011, 15:00
Hej, drewnojady i mączniaki świeżo po wylince można podawać w niewielkich ilościach. Mączniaków akurat nie dawałam kamkowi, ale drewnojady po wylince uwielbia! Jako urozmaicenie super.

lharkon
26-11-2011, 15:43
Polecam chorzow, wojewodztwo Slaskie, obok katowic.
Swierscz 30 grosiakow za sztuke, a sztuki czasem maja dorodne[nasz kamek za nimi przepada;)].
Myslalem ze to i tak drogo, ale widzac po cenach innych sklepow, np biofila, to chyba nie jest zle.Chyba ze sie myle, ale o ile pamietam w biofilu 50 gr za sztuke?
pozdr.

42d3e78f26a4b20d412==