PDA

Zobacz pełną wersję : co do wspinania się?



xol
30-11-2011, 12:16
To znowu ja z kolejnym pytaniem (przede wszystkim do właścicieli kameleonów):

Czy drabinki sznurowe do wspinania się nadają się dla kameleona? To znaczy, czy nie ma niebezpieczeństwa, że zaplącze mu się łapka i uszkodzi sobie pazur? Zastanawiam się nad nowymi "atrakcjami" dla mojego kamka, bo chociaż ma mnóstwo gałęzi to wciąż mu mało :))

Myślałam o czymś co można przymowować do tylnej ściany: siatka? drabinka z gałązek? Co byłoby dla niego najbezpieczniejsze, żeby nie spadł ani nic sobie nie uszkodził? Macie jakieś pomysły? Jak to u was wygląda?
A może macie jakieś zdjęcia swoich terra? Ja ciągle się uczę obserwując zachowanie kamka, co mu najbardziej odpowiada.

pozdrawiam

dr Robert
30-11-2011, 12:48
Sznurki odradzam. Bedzie się chybotał jak na cienkich gałązkach, moze się zaplatać, a nawet spaść. Odpowiedniej grubości gałęzie to podstawa.

iwona krzywkowska
01-12-2011, 07:24
Mozesz zrobic drabinke z gałęzi ale metalowej siatki nie polecam ze względu na bezpieczeństwo. Kiedyś włożyłam mojego kamelka do dużej klatki dla ptaków, w której była chuśtawka. Miałam wrażenie, ze to mu sie podoba. Chyba lubił jak go kołysało. To przecież naturalne bo jakby siedział na gałązce to też by go kołysało.

zielonyfrajer
01-12-2011, 08:18
na tylna sciane nadaje sie swietnie mata kokosowa, fajnie wyglada i jak sie ja troche poszarpie to kamek moze po niej chodzic

42d3e78f26a4b20d412==