PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopot z agamką



Bielnik
01-12-2011, 15:10
Witam
Mam problem z 3 miesięczna agamką błotną. Nie chce jeść świerszczy, je tylko mączniaki. Ale na nich długo nie może jechać. Świrszcze wpuszczone do tera w ogóle jej nie interesują.Próbowałem na wiele sposobów i nic. Proszę poradzcie co zrobić? Mam ją od 4 dni może to wina stresu a może jeszcze jest na nie za mała.
Pozrawiam

minok
02-12-2011, 05:55
mąaaczniaki są wolne morze stres powoduje,żze nie chce ganiać za świerszczami powinna w ciągu 2 tygodni zacząc je jeść

Edyta
02-12-2011, 06:49
Moje agamy zazwyczaj jadły już następnego dnia, spróbuj nie dawać mączniaków przez dwa dni, do miseczki włóż kilka świerszczy odpowiedniej wielkości i zobacz czy agama pobiera pokarm (podaję w miseczce ceramicznej aby świerszcze nie wyskakiwały niestety musiałem pozbawiać odnuży). Zakładam że ma odpowiednią temperaturę i wilgotność. Ostatnio kupiłem taką kilkutygodniową agamkę i w "oczach" rośnie (z Biofila). Nie zapomnij o witaminkach i wapnie.

...:James:...
02-12-2011, 10:03
Ja mam agame od miesiąca i po 3 dniach zaczeła jesc świerszcze, a przez pierwsze dni jadła tak jak mowisz same mączniaki. (Ja mojej wpuściłem 5 świerszczy to ją to "wkużyło" i zaczeła jeść :)

GG:4350211
e-meil podany jest zły:(
Pozdrowienia

AGAM
02-12-2011, 12:03
To pewnie dlategoe biedaczka nie zna innej karmy niż mączniki. Musisz ją przywaczajać do innego pokarmu stopniowo. Dobrze jest też jak to powiedziała Edyta nie karmić jej przez kilka dni i dopiero dać świerszcze.

Bielnik
02-12-2011, 15:03
Serdecznie dziękuje za rady, dam znać co i jak.

mordal
06-12-2011, 05:10
Ważne, że w ogóle coś konsumuje. Spokojnie poczekaj, zacznie zjadać także świerszcze. Moje agamy mają różne kaprysy. Obecnie najbardziej lubią jeść szarańcze, a kiedyś karaczany. Jednak ich ulubionym żarciem są noworodki mysie. Podaję także drewniaki. Mączniaków nie podaję, to pokarm dobry dla małych agamek. Duże już się nimi tak nie nasycą.

Brenda1
11-12-2011, 16:35
Moje agamki bł. mają 3-4 miesiące (mam je dopiero 2 dni) i też nie interesują się świerszczami, jedzą tylko mączniaki. Czy nie są zbyt małe, żeby jeść świerszcze ? Czy mogę zostawić owady w terra ? Czy muszę pilnować, czy agamki je upolują, a jeżeli nie - wyciągnąć ?

dr Robert
11-12-2011, 19:00
Czasem to się mocno zastanawiam skąd, ludzie czerpiecie wiedzę ? Jak to za małe na świerszcze ? Małe świerszcze to pierwszy pokarm dla agamy błotnej już kilka dni po jej wyjściu z jaja. Na świerszcze agamki na pewno nie są za małe. Jeśli już za małe to na mączniaki, bowiem o zaczopowanie przewodu pokarmowego ich chitynowym opancerzeniem łatwiej u młodych jaszczurek. Mączniaki można dawać raczej starszym, a i to nie za dużo. Aby uniknąć rozłażenia się świerszczy po terrarium wystarczy wrzucać je do jakiegoś pojemnika z którego świerszcze nie wyjdą, ale z którego mogą wyskoczyć jaszczurki (tylko nie z przeźroczystego szkła, bo jaszczurki nie rozumieją co to szyba i próbują jeść przez szkło).

Brenda1
13-12-2011, 16:30
dr Robercie ! Dlaczego jesteś taki złośliwy ? Swoją wiedzę czerpię ze wszystkich dostępnych mi źródeł - z Twoich wypowiedzi również. Nie onieśmielaj do zadawania pytań, nawet głupich - to doskonały sposób na rozwianie wątpliwości. Nie można wiedzieć wszystkiego od zaraz, a przecież chcę dla moich agamek jak najlepiej.

Dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Nazar
27-12-2013, 10:45
no to karm je dalelej macznikami....

42d3e78f26a4b20d412==