PDA

Zobacz pełną wersję : Woda dla agamy



pavio
03-12-2011, 01:49
Mam pytanie dotyczące temperatury wody w baseniku w terrarium z agamą brodatą.Ponieważ bez podgrzania wody (grzałką akwaryjną) wilgotność w terrarium wynosi ok 30% a po podgrzaniu ok.50-60% lecz woda ma wtedy 35 st.(inne metody podniesienia wilgotności np.spryskiwanie ścian raczej się nie sprawdzi ponieważ wyłożone są one gliną która po namoczeniu "wymięka")Czy taka ciepła woda może być?czy agama będzie ją piła i czy wejdzie do niej?
Dzięki.Paweł.

...:James:...
03-12-2011, 02:06
Woda w baseniku powinna wynosić ok.24 C, a w jedenej części terra zraszaj więcej zeby byla wieksza wilgotnosc a po drugiej stronie zeby byla mniejsza agamaka będzie siedziała tam gdzie jej lepiej(znam ludzi ktuzy utrzymują wilgotnosc 20% i ihc agamy czują sie najlepiej.)

GG:4350211
Pozdro

pavio
03-12-2011, 08:22
Myślisz że żeczywiście tak niska wilgotność wystarczy.

mordal
06-12-2011, 05:06
Polecam zrobienie w terra zraszacza albo wodospadu. Wtedy nie musimy martwić się o spryskiwanie itp. Co do wilgotności to są różne poglądy na ten temat. Większa wilgotność lepiej wplywa na skórę gadów. Chociaż moje przed wylinką i tak zawsze moczą się w 150 litrowym basenie. Jeśli chodzi o wodę do picia to lepiej żeby jej temperatura nie przekraczała 30 stopni. Jeśli chodzi o mnie to utrzymuję w basenie temperaturę na poziomie 25. Warto zrobić agamkom większy basen, aby mogły popływać (jest na co). Oczywiście dot. to błotnych, bo jeśli chodzi o inne gatunki agam, to nie wiem czy preferują, aż tak duże zbiorniki wodne.

42d3e78f26a4b20d412==