PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM Z KAMELEONEM i pare pytan(PLEASE HELP)



jones
03-12-2011, 14:46
WITAM
mam samice jemena ok6 miesiecy i mam pare problemow z chodowla blagam o pomoc.
Chodzi o to ze:
1-ma 6 miesiecy i jakies 9cm + ogon,a ztego co wiem to powinna byc duzo wieksza
2- dalej temat z mruzeniem oczu prawe ok. ale lewe caly czas zamkniete,trze o galezie i uzywa tylko jak poluje,jest suche bez ropy itd.
co mam robic nie wiem czy to nie przez rosliny,a nie wiem jakie moga byc zeby byly dobre
3-trzeci problem to swiatlo ,jestem amatorem i moj kamek ma tylko zarowke i naswietlanie uv raz w tygodni ok.2 min.,nie wiem tez jak ma to wszystko wygladac

ogolem;temp.28-30 pod lampa wiecej,wilgotnosc 60-70%,podloze piasek ,terrarium 50#70#90,patyki,galezie i te kwiatki,ktore chyba wywale bo nie wiem czy to nie ich sprawa,ale wygald maja niegrozny
witaminy:calcium w plynie 3 krople na tydz.shildkrotentonikum 1/5 kropli raz na tydz. wit.JBL,wibowit od mlodszej siostry he he,dostaje swierszce wlasnej chodowli i muchy.
i nie wiem jak z tymi owocami,maja byc czy nie?
kamka jest troche nerwowa i nie wiem czy mam ja oswajac czy nie,ale po paru minutach wydaje sie dosc spokojna,choc nie zachwycona,i w sumie przez caly dzien malo sie rusza
JESLI KTOS PRZECZYTAL TO DO KONCA (WYTRWAL),TO SERDECZNE DZIEKI I PROSZE O POMOC,BO WE WROCKU O NIA TROCHE TRUDNO,A KAZDY SPECJALISTA MOWI ZUPELNIE CO INNEGO

JESLI TO MOZLIWE TO PROSZE O DOKLADNE INFORMACJE ODNOSNIE CHYBA WSZYSTKIEGO
Z GORY SERDECZNIE DZIEKUJEMY-JA I KAMKA,

...:James:...
03-12-2011, 15:15
Z tym okiem to moze byc sprawka tych witamin za duzo tak mysle mogę sie mylić. Świecisz mu tylko przez 2 min w tygodniu lampą uv powinieneś ją włancząć przy podawaniu witamin zawsze.

GG:4350211
pozdrawiam
James & (Johny moj pupil agama błotna)

jones
03-12-2011, 15:21
DZIEKI TO MOJ NUMER GADULCA JAK COS 1377811

Alicja
03-12-2011, 16:20
UV za mało - najlepiej zainstaluj w terrarium świetlówkę UV i problem z głowy.
Oczy - zwróć się do lekarza weterynarii - to nie jest normalne.
Oswajać tak ale kamków nie oswaja się poprzez wyrywanie ich z galęzi. Napisałam ostatnio spory artykuł o oswajaniu jaszczurek, nie ma możliwości powtórzyć tego wszystkiego na forum ...

Alicja
03-12-2011, 16:23
Dodam jeszcze, że jeśli występuje niechęć do ruchu może to wskazywać na MBD ...musiałbyś jeszcze napisać jak poluje, czy nie ma problemu z dalekim wyrzucaniem języka, jak się porusza itd ...

jones
04-12-2011, 05:46
Hej Alicja nie wiem co to jest MBD,ale mała potrafi sie ruszac szybko i tak jak powinna ale chyba jej sie nie chce.Jezykiem rzuca na ok.9 cm na muchy,a swierszcze lapie z ok.4 cm.a jesli zainstaluje ta swietlowke uv to jaka ma miec moc i jak dlugo swiecic?Aha i jeszcze jedno pytanie-na co wplywa wentylacja w terrarium.Wszedzie pisza ze powinna byc duza ale nie wiem dlaczego,
Na co to wplywa????
DZieki za chec pomocy,pozdrawiam!!!!!!!!!

Alicja
04-12-2011, 05:51
Duża wentylacja jest potrzebna ponieważ kameleony źle sie czują gdy jest duszno - dotyczy to wszystkich jaszczurek ale kameleony są na to bardziej wyczulone. Po prostu lubią świeże powietrze. Dlatego w terrarium dla kamków stosuje się całą jedna ścianę z siatki. Kameleony można trzymać nawet w wolierkach z siatki zamiast w typowym terrarium ale wiadomo, że wtedy potrzeba silniejszego ogrzewania.

Co do MBD poczytaj sobie artykuły ;)

jones
04-12-2011, 06:00
ok a co z tym UV i z witaminami jak je podawac??

jones
04-12-2011, 06:07
jaka ma byc ta sietlowka i ile czasu swiecic?ona wystarczy czy ma byc jeszcze zrodlo innego swiatla???
Jak podawac witaminy i jakie zeby byly odpowiednie i zeby nie przedawkowac??
Z gory DZIEKI,Buziaczki

xol
04-12-2011, 07:22
Są różne żarówki, świetlówki itp :) z UV, to zależy co wybierzesz...
Poczytaj starsze posty na forum, kilka razy już o tym było :)))

Ja bym się zapytała w sklepie zoo o specjalną dla gadów (tylko sprawdź czy ma UVA i UVB), do tego przydałoby się dodatkowe źródło światła, a poza tym nie napisałeś czym ogrzewasz terra? Bo dla kamka najlepiej jest grzać od góry, czyli żarówka, promiennik, coś w tym stylu... Taka żarówka UV grzeje bardzo słabo i daje mało światła. Jeżeli chodzi o witaminy to ja daję TerraCrick (można kupić w sklepie zoo) - karmi się tym świerszcze a potem daje kamkowi - dobre bo praktyczne, można też świerszcza posypać witaminami.

A poza tym to na twoim miejscu wybrałabym się do weta... Bo to faktycznie dziwne że kamka nie rośnie. Możesz dać zdjęcie swojej kamki na forum?
I poczytaj o kamkach, w sieci jest sporo, na początek np. takie trzy adresy:

http://terrarystyka.com.pl/gatunki.php?id=20020704165342
http://www.kingsnake.com/rockymountain/RMHPages/RMHveiled.htm
http://www.chameleonjournals.com/

Ja też od niedawna mam mojego pierwszego kamka, więc nie znam się dobrze, ale na razie wszystko z nim w porządku :)

Pozdrawiam

jones
04-12-2011, 15:44
DOWIEDZIALEM SIE Z NIESTETY DOPIERO TERAZ POZNANYCH STRON,WIELE WAZNYCH RZECZY ,MUSZE ZWIEKSZYC WENTYLACJE,KWARCOWKA UV RAZ W TYG.2MIN, TO CHYBA ZA MALO.KUPIE SWIETLOWKE REPTIGLO 5,ALE NIE WIEM CZY MUSI BYC TEZ PROMIENNIK CZY WYSTARCZY ZAROWKA???????

ALE DALEJ NIE WIEM JAK DOKLADNIE DAWKOWAC WITAMINY BO WCZESNIEJCHYBA PRZEDAWKOWALEM,I JAK TO ODKRECIC????

Z GORY WSZYSTKIM SERDECZNE DZIEKI
(tez za wyrozumialosc)

Alicja
04-12-2011, 16:09
Promiennik to właśnie żarówka- lustrzanka ...taka srebrna w kształcie grzybka.Ich liczbę i moc uzależnia się od temperatury otoczenia, wielkości terrarium i wentylacji. Po prostu musisz pokombinować ile musisz mieć promienników by uzyskać odpowiednią temperaturę. Kosztuje 2-3zł. Nie świeci zbyt jasno (nie razi po oczach) za to daje sporo ciepła. Z tą świetlówką to dobry pomysł ...

Jarek Zajączkowski
04-12-2011, 16:33
Witamina AE - kapsułki z apteki -m raz w tygodniu kropla do pyszczka (lub na owada). Preparat Pantosal New (MBD! - jeśli potrzeba) w "poidle dla gryzoni" w dawce 1 ml/ litr wody - dobry sposób podawania leków.
UV - ReptiGlo 5,0

Jarek Zajączkowski
04-12-2011, 16:35
We Wrocku? Trudno?
Kto szuka (czyta) ten znajdzie :)))))

jones
04-12-2011, 16:45
DZIEKI SERDECZNE WSZYSTKIM ZA POMOC.
TAK PRZY OKAZJI TO NIE SADZILEM ZE KTOS JESZCZE TO CZYTA O TEJ PORZE :-)

P.S DO DOKTORA ZAJACZKOWSKIEGO:
OD DWOCH DNI WIEM O ISTNIENIU TEJ STRONY,DLATEGO POWIEDZIALEM ZE CIEZKO O INFO WE WROCKU POZATYM SLYSZALEM PARE ZLYCH (BARDZO ZLYCH) OPINII NA PANA TEMAT ALE PO PRZECZYTANIU PARU PANA ARTYKULOW I ODPOWIEDZI NA PYTANIA ZMIENILEM ZDANIE I NA PEWNO SIE DO PANA ZGLOSZE!

POZDRAWIAM WSZYSTKICH I DZIEKI SERDECZNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jarek Zajączkowski
04-12-2011, 17:25
Skontaktuj się jeśli taka będzie potrzeba!
Co do opinii - no cóż ............najchętniej poznałbym autorów - wspomnianych "bardzo złych opinii". Prowadzę systematyczną dokumentację leczonych zwierząt, więc nie trudno mi będzie odszukać błędy i podyskutować z pomówieniami. Choć czy warto tracić czas?

jones
05-12-2011, 12:54
WITAM !
...NO TAK TO JUZ JEST....NIEKTORZY LUBIĄ UBARWIAĆ...
A OPINIE (CZY ZLE CZY DOBRE )BARDZO CZESTO SA NIEOBIEKTYWNE I
PISANE POD WPLYWEM EMOCJI
POZDRAWIAM, I OBY JAK NAJMNIEJ ZLOSLIWOSCI!

42d3e78f26a4b20d412==