PDA

Zobacz pełną wersję : nieproszony gość



xol
07-12-2011, 11:57
Witam,
w moim terra coś zamieszkało :)) a konkretnie, w jednym miejscu jest mała pajęczynka, trochę taka jak te co się zdarzają na kwiatkach doniczkowych, ale nie udało mi się zaobserwować "właściciela" - pewnie jakiś mały jest. Prawdopodobnie przywlokłam to paskudztwo właśnie z jakimś kwiatkiem. Zastanawiam się, czy taki sublokator może zaszkodzić kamkowi. Szczerze mówiąć odkażanie całego wyposażenia jest ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę :( głównie ze względu na stres kamka. Gadzina czuje się dobrze, obejrzałam go dokładnie i nie ma żadnych pasożytów zewnętrznych.
Czy można się pozbyć sublokatora bez niepokojenia kamka?

dr Robert
07-12-2011, 14:30
Ale jakiego sublokatora ? Czy chodzi o przędziorki ? Te żyją tylko na roślinach i bez chemii trudno je zlikwidować, chociaż można zabrać roślinę i przemywać ją pod kranem. poza tym przędziorki nie lubią suchego powietrza. Kameleonom na pewno nie zaszkodzą bo żywią się tylko sokiem z roślin. Chyba, że to jest coś całkiem innego, ale tego nie wiemy.

Budzik
08-12-2011, 00:25
A może pajączek będzie śniadankiem dla Twojego Kamelka.

zielonyfrajer
08-12-2011, 03:01
A propos nieproszonych gosci - dzis rano zauwazylam, ze w terra u mojego kamka wylegly sie swierszcze!!! jakas niezauwazona samiczka uciekla z pojemnika i zlozyla jajeczka - i tak nieswadomie zalozylam hodowle swierszczy. JAK SIE ICH POZBYC? obawiam sie, ze czeka mnie totalna dezynfekcja calego terra? pomozcie

Edyta
08-12-2011, 07:54
Te Twoje maluch po kilku dniach z braku pożywienia same znajdą wyjście.

42d3e78f26a4b20d412==