PDA

Zobacz pełną wersję : Czy anolisy zielone musza byc zielone????



mark0wy
08-12-2011, 17:07
W terra 155x85x45 cm trzymam 1 samca anolisa i 2 samice (przynajmniej wszystko na to wskazuje )
Problemem jest, to ze przez caly czas, z wylaczeniem nocy moje anolisy sa brazowe lub brazowo-zielone.
Temp. 24-28
wilgotnosc 60-80%
Pozywienie swierszcze i muchy.
Co jest przyczyna utrzymywania takiego ubarwienia.
Przez pewien czas myslalem, ze to wina tla, ktore bylo brazowe, lecz teraz jest przemalowane na ciemna zielen.
Jaszczurki nie sa niepokojone, sa aktywne,maja duzo przestrzeni.
Wykluczam wiec raczej stres.
Moze Wy pomozecie rozwiazac ten problem.
Pozdrawiam
Mark0wy

cromat
09-12-2011, 01:33
One zmieniaja kolor zaleznie od temperatury przeczytaj opis na tej stronie bo ja dokładnienie pamietam....

mark0wy
09-12-2011, 03:07
Zgodnie z opisem i temp w moim terra powinny byc zielone, a nie sa.
Szukam przyczyny.
Pozdrawiam

<<anolis>>
09-12-2011, 05:27
No więc ja borykam sie z tym samym problemem... u mnie też anolisy zielone (niestety jak narazie tylko parka) są głównie brązowe i też zastanawiam sie nad przyczyną...
Wydaje mi się że warunki są odpowiednie ... w terra jest bardzo dużo roslin ,pułeczki i konary. Samo terra ma wymiary 50/40/65 więc w miare wysokie ,zraszane jest 2 razy dziennie ponieważ jest niezła wentylacja i woda szybko odparowuje ,przy promienniku temp. wynosi 30 C. w innych częsciach terra ok. 27.
Zastanawiam się nad obniżeniem temp. przy promienniku do 27 i w głębi do ok. 25 stopni. Jednak anolisy co pewien czas schodzą ze ściany (gipsowa) ogrzać sie wystawiajac pyszczek do góry w strone promiennika.
W opisie jest jednak napisane: " Nocą śpią w zakamarkach terrarium wtedy tez przybierają ciemna barwę upodabniającą do otoczenia" , u mnie jednak wówczas robią się zielone.
Może problem po części tkwi w promieniowani UVB którego w terrarium i brakuje? Jednak moje anolisy dostają odpowiednie dawki witamin (SERA reptimineral C)
Pocieszające jest to że samiec chyba zaczął się zalecać do samicy!

P.S. 1
Co możecie powiedzieć o zachowaniach godowych waszych anolisów? Jak to przebiega(ło) u was?

P.S. 2
Bardzo chętnie kupie ANOLISa ROQUET SUMMUS bądź jakiegoś innego ciekawego ,zielonego (!) anolisa!!!

BaSiA
09-12-2011, 07:56
cześć mark0wy!
mój anolis zielony też czasami nie jest zielony. czasami całymi dniami jest brązowy, a w nocy zielony. gdzieś przeczytałam, że jak są zestresowane to są brązowe ,ale u mojego to się chyba nie sprawdza, bo jak kiedyś był w terrerium brązowy i wziełam go na ręce to zrobił się zielony (a powinien się zestresować). z nimi chyba nigdy nie wiadomo.
Powodzenia w rozmnożeniu <<anolis>>!

Zdzisiu
09-12-2011, 10:15
A co do rozmnania to troche martwią mnie moje anoliski.Mam już je koło miesiąca a one cały czas kiwają na siebie głowami a samiec pokazuje swoje podgardle,lecz kiedy chce zabrać się do rzeczy samiczka natychmiast ucieka.
wie ktoś może jak ją zachęcić do niego?

pozdrow

<anolis>
09-12-2011, 11:18
No niestety u mnie jak narazie wyglada to podobnie ale to już coś :) ..dobrze że samiec nie siedzi z założonymi łapkami!
Ale być może poprostu nie widzielismy zbliżenia??
Co do zachęcenia samiczki po powrocie z ferii planuje zrobić im 1-2 miesięczne zimowanie tak jak to bywa w naturze.

Zdzisiu masz parke anolisów czy więcej samiczek?

P.S.
Czy ktoś ma jakieś praktyczne rady dotyczące hodowli anolisów?
Czy podawać im owoce? U mnie na kiwi nawet nie spojrzały.

expo
10-12-2011, 03:19
nie musza byc zielone - brazowy to tez ladny kolor :))). jaszczurka jest bardzo zla zazwyczaj wtedy kiedy zaczynaja na jej ciele pojawiac sie plamy w odcieniu czerwonego. kolor brazowy niekoniecznie musi wskazywac, ze cos jest nie tak. moj anolek jak zasypia na lisciach to czasami tez jest brazowo-zielony, po czym jak zasnie, robi sie zielony. pozdrawiam.

mantid
12-12-2011, 03:39
Kolor moze byc zwiazany rowniez z wilgotnoscia.

Moskit
14-12-2011, 09:47
Mój samiec jest zazwyczaj zielony, a samice brązowe. Temperatura wilgoć i.t.d. są wporzo. Nawet samica mi złożyła jaja.

P.S. Czy ktoś wie jak opiekować się jajami:))))

42d3e78f26a4b20d412==