PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie można kupić kostkę kokosową?



metoda7
09-12-2011, 15:54
Gdzie można kupić kostkę kokosową? Jak już ją będe miał, to jak mam ją przygotować? Trzeba ją jakoś specjalnie pielęgnować?
Dzięki
POZDRAWIAM

Krzysztof.W
09-12-2011, 17:27
Kostke kokosową kupić można w dobrych sklepach zoologicznych w cenie około 10 zł sa sztuke (tak mniej wiecej).
Podobną kostke z nawozami do kwiatów można kupić w sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach w cenie około 3-7-9zł (tak mniej wiecej).
Nawozu można sie pozbyć dobrze kilkakrotnie płucząć miałki nasiąknięty kokos w wodzie.
Zanim można bedzie kostke urzyć jako podłoże , wpierw należy ja zalać wodłą na około 20 minut w misce i zostawić , kostka nasiąka wodłą i powieksza kilkakrotnie swoją objetość.
Suchą kostke kokosową można pszepiłować ,lub przełamać recznie.
Ja stosuje to drugie:).

Cześć@_@

CURTUS
10-12-2011, 01:25
(No to masz Waść niezłą krzepę w łapie.)

Metoda7-raczej pozostań przy trochę droższej ale zdecydowanie bezpieczniejszej kostce kupowanej w sklepie zoologicznym.Kostkę dobrze
jest moczyć w lekko przestudzonej (50-60stopni)przegotowanej wodzie
z dodatkiem "TORU-MIN" Tetry(idzie o delikatne zakwaszenie).

mateotychy
10-12-2011, 02:21
czesc zobacz http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=14



pozdrawiam:
Mateusz

Bluff
10-12-2011, 02:43
!!!!!!!!!!!!!ja tam kupilem w castoramie za 6ZL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i jest najlepsza a tak na marginesie to z tym przelamaniem recznym niezla beczka bo ja pilowalem ja przez godzine ale mozna ja potraktowac siekiera
bylem w zoologicznym a tam kostka kosztuje 15zl i prawie nigdy nie ma a w CASTORAMie jest zawsze w dziale ogrodniczym oczywiscie wychodzi z tego 6-7 litrow i nie w 50-60 stopniach maczac tylko w 25 kolo bo tak jest napisane
100% KOSTKA KOKOSOWA (COCO-GRUNT)
jednym, slowem wypasiona kostka tylko 6 zl!!!!!!

jedzcie do castoramy!!!!!

mantid
13-12-2011, 02:06
kostki ze sklepow zoologicznych sa po prostu troche drozsze i nie sadze zeby sie roznily znacznie od tych ze sklepow ogrodniczych - caly czas mowimy oczywiscie o prasowanym mielonym wloknie kokosowym

kostke cieta mozna kupic w sklepach zoologicznych i jest juz gotowym podlozem, z ktorym nie trzeba nic robic...

Fryta
14-12-2011, 12:03
ja od 2 lat używam takiej z ogrodniczego (czasem nawet kupowałem taką dużą 35/35/15cm - taniej wychodziła). Wszystko jest ok. Nie posiada nawozów (ale to trzeba sprawdzać na etykiecie). Jestem zadowolony.
Co do łamania to raczej trudne, ale mozna ją dzielić wzdłuż włókien.

sułek_
15-12-2011, 10:24
miło mi poinformować że od dziśjuż jest w stałej ofercie sklepu kostka- czyli brykiet koko-grunt w cenie 6zł

42d3e78f26a4b20d412==