PDA

Zobacz pełną wersję : Taju- jak to hodowac?



Black
12-12-2011, 15:43
Witam!
potrzebuje wszelkie info odnosnie Jaszczurki o nazwie Taju!
Chodzi o hodowle, wielkosc, wilgotnosc i inne, Jak wyglada to wiem:)
Info tylko w jezyku polskim:(

Dzieki!
Dawid
3City

jones
12-12-2011, 15:56
No nie mów tylko ze taką masz,i tak wogole to taju czy teju (różowy)?

Black
12-12-2011, 16:37
teju red. Mam w sklepie do sprzedania ale cenki nie poamietam:(

jones
12-12-2011, 17:45
Gdzieś kiedys cos widzialem,tylko nie pamietam gdzie,jak znajde to napisze.

A tak wogóle to zkądżes go wytrzasnął?

Black
13-12-2011, 04:18
Skad jest tego nie wiem:( Wydaje mi sie ze jak wiekszosc zwierzat to z Łodzi:(((

Alicja
13-12-2011, 11:02
To co ma Black to najprawdopodobniej 'red tegu'[ang] - teju czerwony ... przynajmniej do tego wczoraj doszliśmy. Też jestem zaskoczona obecnością tej jaszczurki w Polsce ...

Z tego co wiem:
- teidy ze względu na swą wielkość potrzebują obszernego terrarium
- oświetlenie UV + promienniki ciepła
- pokarm zwierzęcy + niektóre osobniki niegardzą słodkimi owocami
- jaszczurki uchodzące za agresywne ale oswajane od małego potrafią być bardzo łagodne wobec opiekuna
- uchodzą za jaszczurki inteligentne (?)
- lubią się wspinać ale nie są mistrzami wspinaczki, dlatego w terrarium stawia się bardziej na powierzchnie dna

jones
13-12-2011, 14:05
Witam.
Troche poszperalem i cos znalazlem,wprawdzie po hiszpansku,ale jest.
Alicja miala racje co do rozmiarow(najwieksze osobniki wielkosci krokodyla)
org.nazwa TUPINAMBIS TEGUXIM,jest to specyficzny gatunek brazylijskich wysp atlantyckich,razem z teju czarnym( o ktorym na wiase mowiac nigdy nie slyszalem,a czerwonego to nawet widzialem we wroclawskim zoo)MABUIA MABUYA MACULATE
I dwoglowym wezem,ktorego nazwy nie podano.

Gatunek hodowany (na szczury),mimo swych rozmiarow potrafią byc bardzo szybkie.

Dla zainteresowanych stronki ze zdjeciami i wiecej info
www.terra-projects.com/teju.htm
www.albinosnakes.cz/photoa4.html

POZDRAWIAM JONES

Black
14-12-2011, 06:52
Dzieki za pomoc!
Jestem przerazony obecnoscia tego tegu w sklepie bo nawet nie moge stworzyc mu odpowiednich warunkow:(
Wczoraj zjadl 3 oseski ale to bylo tylko machniecie glowa wiec chyba powinienen dostawac wiecej.
Jeszcze raz dzieki za info!
Pozdrawiam!
Dawid
3City

piotrs
15-12-2011, 10:06
Teju (Amer.Pd.) to odpowiedniki waranów Starego Świata.I podobnie należy je traktować.Piszesz o teju rózowym (Tupinambis rufescens),który zwykle nie będzie przekraczał 1 m.Ale i tak jest duży i masywny (choć trudno przyrównać go do krokodyla).Jest zdecydowanie mięsożerny-myszy,kurczęta i mięso dla dorosłych,z dodatkami witamin.
Jeżeli ktoś go ma ,to tylko pozazdrościć.Można go nieco oswoić/ przyzwyczaić do siebie podobnie jak warana czy dużego legwana.Wymaga oczywiście odpowiednio dużego,tropikalnego terrarium.
Dawniej częściej spotykało sie je w ZOO.Żyły nawet dość długo,choć często problemem było "zatuczanie" i związane z tym schorzenia.
Młody powinien dostawać dużo pokarmu,ale starszy trzeba już ograniczać. Moim zdaniem,jeżeli masz info n.t.utrzymania waranów, to traktuj go podobnie (to w uproszczeniu).A latem na słoneczko.

NUNU VITO
27-12-2011, 17:26
Jezeli jest to naprawde teju a nie np. ameiwa to radze zachowac odpowiedni dystans bo mnie teju oderwalo kawalek dloni i bardzo dlugo sie to zrastalo po jego zabkach.

42d3e78f26a4b20d412==