PDA

Zobacz pełną wersję : GENY a ROZMNAZANIE KAMKOW



jones
13-12-2011, 14:28
WITAM
Mam male pytanko.
1.Czy kojarzac pare kamkow trzeba brac pod uwage ich pochodzenie?
Chodzi o rodzicow,czy decydowac sie na kupno samca(samica juz jest),jesli istnieje prawdopodobienstwo ze jedno lub oboje rodzicow (mlodej pary) to te same gadzinki(pewnosci nie ma),jak to jest w praktyce?
U ludzi to wiem doskonale jak to jest ale czy u gadow identycznie?

2.....i jeszcze jedno mi sie przypomnialo,jak kupujecie rosliny doniczkowe do terra,to co robicie(i czy wogole robicie,bo nie moglem nic znalezc na ten temat),aby pozbyc sie ewentualnych substancji,znajdujacych sie na kwiatku mogacych zaszkodzic kamkowi.
I czym ewentualnie mze grozic kamkowi kontakt z taką roslinką?

POZDRAWIAM JONES

iwona krzywkowska
14-12-2011, 02:05
Slyszałam, że Fikus Bengamina jest dobry do terrarium dla kamelków.
Podobno lubią /nie wszystkie/ podjadać listki :)
Według mnie, wystarczy tylko porządnie spryskać listki, tak aby spłukać ewentualne nawozy.
Nie wiem tylko czy tą roślinką można kupić w sklepach ogrodniczych. Może ktoś podpowie gdzie ją dostać?

xol
14-12-2011, 03:32
Można, można... prawie w każdej kwiaciarni.
Tylko ja z kolei czytałam sprzeczne opinie: większość opisów podaje że są ok, ale na jednej stronce (a wydaje się profesjonalna) w necie znalazłam info że "podejrzewa się" że ten fikus powoduje choroby oczu. Dlatego wolałam nie ryzykować, sama nie wiem czy słusznie bo bardzo fajnie wygląda w terra...

iwona krzywkowska
14-12-2011, 04:53
i bądź tu mądrym...

jones
14-12-2011, 06:25
WITAM
Fikus benjamin,czy bengamin(jak kto woli) jest oki.
Najgorszy i faktycznie powodujacy stany zapalne oczu jest fikus pumila.
Moja mała nie podjada listkow ani zadnych owocow,zatem nic jej nie grozi ze strony ukl.pokarmowego,balem sie tylko ze kwiaciarze lub hodowcy pryskają czymś te roslinki,co mogloby zaszkodzic,mieszkancom terra
POZDRAWIAM

Black
14-12-2011, 06:43
Ja mam fikusy beniaminki i nic mojej kamce nie jest:) Przed wkladaniem do terra jakich kolwiek roslinek splukuje je prysznicen dosc intensywnie i wtedy mam pernosc ze wszystko jest oki.

Trzeba Nooka namowic aby zrobil nowy dzial z opisem roslin do terrariow!
Sam kiedys szukalem co moge posadzic a czego nie. Do dzis nie moge zrozumiec roslinki difendafi ktora jest ponoc trujaca ,a w ksiazce o terrarystyce pisze ze nadaje sie do terra tropikalnego. Difendafie mozna kupic jako roslinki do akwarium po 7zł. co mnie juz wogule zwalilo z nog:/ Jesli ktos moze mnie oswiecic z ta Difendafia to prosze i info. Moze byc na forum:) Przyda sie tez innym.

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City

jones
14-12-2011, 07:05
FAJNO FAJNO A CO Z TYMI WIĘZAMI KRWI??

zielonyfrajer
14-12-2011, 12:02
Hej
1. Nie powinno się łączyć kamków z tej samej hodowli, dlatego profesjonalni hodowcy czasem kojarzą swoje zwierzaki z takimi z odłowu.
2. Fikus benjamina jest ok, chociaż niektórzy rzeczywiście mówią coś o soku, który może podrażniać oczy. Ale więcej jest za niż przeciw. U mnie się sprawdza, można go kupić wszędzie - w kwiaciarniach, w supermarketach.
3. Moim zdaniem, roślinę z kwiaciarni trzeba potrzymać ze 2 tyg. zanim się ją wstawi do terra.

iwonka
14-12-2011, 13:40
witam! Tak na marginesie, gdyby ktos chcial cos zapytac o rosliny, chetnie odpowiem, pracuje od wielu lat w kwiaciarni a sama tez hoduje gady i ptaszniki.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==