PDA

Zobacz pełną wersję : badania kalu



PaWeL^
16-12-2011, 09:47
jest konieczne robienie badań kalu u gekonow co jakiś czas czy tylko przy jakiś objawach ? jeśli tak to przy jakich ?

dzięk i pozdrówko !!

Żaba
16-12-2011, 11:02
podpisuje sie podtym pytaniem i pytam co z Uv. czytalem texty moj lampart czasem wychodzi w dzien i wredy go naswietlam ale jesli moj lampart bedzie osobnikiem ktory bedzie przez caly dzien w kryjowce to co wtedy?
Czy w sklepach zoo dostane sepie i to calcium path(wiecie jakie)?????

Jarek Zajączkowski
16-12-2011, 16:44
Profilaktyczne badanie kału (parazytologiczne) powinno się przeprowadzać min. raz w roku. Uważam, że każde podawanie leków p. robaczych powinno być poprzedzone zbadaniem kału i ilościowym określeniem zagrożenia pasożytami. Poza tym często gatunek pasożyta warunkuje rodzaj podawanego leku.

PaWeL^
17-12-2011, 01:26
dzięki i jeszcze jedno ile takie badanie kosztuje ?

micgekon
18-12-2011, 07:03
no wlasnie ja sie dopisuje do pytania jestem z katowic obdzwonilem kilku weterynarzy z pytaniem czy moge przeprowadzic u nich badanie kalu to uslyszlem ze:oni tego nie robia;po co mozna profilaktycznie odrobaczyc(jak psa):ja nie wykonuje tylko jak zachodzi taka potrzeba to wysylam "gdzies"probki ale trzeba wiedziec jakich pasozytow szukam -a skad ja to mam niby wiedziec wic z badan na razie nici

PaWeL^
18-12-2011, 13:34
o właśnie Micgekon jak byś znalazł jakiegoś weta do daj znać na gg 2764923 też poszukuje jakigos dobrego weta z okolic Bytomia, Katowic !

42d3e78f26a4b20d412==