PDA

Zobacz pełną wersję : CZY ANOLIS JEST OSWAJALNY



KODZAK
19-12-2011, 15:11
MAM WIELKI DYLEMAT CZY KUPIC LAMPARTA CZY ANOLISA ZIELONEGO I JEDEN I DRUGI MI SIE BARDZO PODOBA ALE DWA GADY DLA POCZĄTKUJĄCEGO TO CHYBA ZA DUŻO O LAPARCIM JUŻ WIEM DOSYC DUZO O ANOLISIE RÓWNIEŻ TYLKO MAM JEDNO PYTANKO CZY ANOLISA MOZNA OSWOIC CZY RACZEJ NIE
POZDRAWIAM

cromat
19-12-2011, 15:21
no raczej nie jak ci ucieknie to zeby go zlapac musisz biegac z predkoscia swiatla:)

mark0wy
19-12-2011, 16:20
Czesc
Zasadniczo anolisow nie da sie oswoic, ale dac sie je przyzwyczaic do czlowieka (brania na rece itp) tylko po co?
To nie agama brodata.
Co do predkosci swiatla, fakt sa szybkie ale bez problemu da sie je zlapac.
Pozdrawiam
Mark0wy

Szyszak
20-12-2011, 00:50
Anolisa bardzo trudno oswojic . To jest jaszczurka dla ludzi ktorzy wola je podziwiac w terrarium . Anolisy sa bardzo szypkie i moga ci uciec , nawet przez malutka szczeline . Pozdrawiam !

Anolis1987
20-12-2011, 01:47
Anolis bardzo łatwo się oswaja (przynajmniej mój).

KODZAK
20-12-2011, 03:44
dzięki ale widze że zdania są podzielone

mark0wy
20-12-2011, 04:37
Twierdzenie, ze anolisy sa nie do oswojenie (ktore zreszta sam podzielam) jest oczywiscie pewnym uogolnieniem.
Nie wyklucza to, iz istnieja osobniki ktore daja sie w wiekszym lub mniejszym stopniu przyzwyczaic do czlowieka.
Moj samiec, ktory ma bodajze 2,5 roku, nie ucieka panicznie, daje sie glaskac, bez wiekszych problemow brac na rece.
Jednak nie jest to dla niego wyjatkowo mily sposob spedzania czasu ;), wiec ograniczam do minimum tego rodzaju kontaktu.
Poza tym prawie zaden gad nie da sie oswoic tak jak np. pies.
Wystarczy zrobic malutki test i zabrac gadzinke w lato na lake lub do lasu.
Bedzie to jak sadze ostatni spacer... :)
Mark0wy

Jeronimo
20-12-2011, 04:39
hmm... jakie podzielone...

Oczywiste jest to ze gekona lamparciego o wiele latwiej jest oswoic niz anolisa. Co od jego szybkosci to jak kazdy gekon obie jaszczurki sa szybkie, dorosly gekon lamparci na choropowatej powierzchni (np. dywan) tez niezla predkosc rozwija (ja zeby mojego zlapac mam juz spore trudnosci)... a o anolisie to juz nie wspomne (nie bez powodu mowi sie ze anolisy sa mistrzami ucieczek :))
Jesli komus udalo sie oswoic alonlisa to chwala mu za to.. najwyrazniej kocha zwierzeta i one kochala go ;)

Pozdrawiam
GEKONY SA THE BEST :-)))

Alicja
20-12-2011, 13:13
Mark0wy :-)))) To będzie ostatni spacer z większością gadów ale nie z brodatką :-) Mój samiec latem biega sobie po całej działce, poluje w trawie, wspina się na pniaki, kopie jamy na grządkach itd. Nie zakładam żadnej durnej smyczy. W każdej chwili mogę podejść i go podnieść( nie ucieka, nie "dziczeje" na dworze). Jak pijemy kawę siedzi na kolanach i obżera się groszkiem który przynosi mu moja babcia :)
No ale tego lata raczej będzie w wolierze balkonowej ze swoją samicą :)

mark0wy
20-12-2011, 14:18
Tak jak napisalem

"Poza tym PRAWIE zaden gad nie da sie oswoic tak jak np. pies."

Mark0wy
>

42d3e78f26a4b20d412==