PDA

Zobacz pełną wersję : Agamy czerwonogłowe-smród



Pawloosh
21-12-2011, 12:53
Cześć! Czy ktoś z Was posiada agamy czerwonogłowe? Czy Wasze zwierzęta również nieprzyjemnie pachną? Co można z tym zrobić? Czyszczę terrarium, wilgotność, temp.- w porządku. Pozdrawiam

Alicja
21-12-2011, 16:03
Jaszczurki w żadnym wypadku nie powinny śmierdzieć. Upewnij się czy z Twoimi pupilami wszystko jest w porządku. Powodem przykrego zapachu może być:
- biegunka lub luźne odchody o silnym nieprzyjemnym zapachu wskazują na jakieś problemy z trawieniem ...
- wypadnięcie końcowego odcinka jelita
- długo nie sprzątane brudne terrarium

Jeśli skóra śmierdzi powodem może być, że jaszczurka w coś weszła np. w odchody wtedy wystarczy umyć ją w ciepłej wodzie.
(inne powody nie przychodzą mi do głowy a napewno jest ich jeszcze sporo)

Looo
22-12-2011, 12:22
Moja znajoma ma 2 czerwonoglowe i obydwie zaczynaja smierdziec jak sie wkurza, nie caly czas, ale przy zdejmowaniu wylinki to jest czad;)

Pawloosh
22-12-2011, 12:25
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Terrarium jest czyste, choć wczoraj nie zauważyłem odchodów, które leżały za korzeniem... Usprzątnąłem je i jak na razie jest w porządku... Dbam o czystość w zbiorniku, codziennie do niego zaglądam, tak więc myślę, że problem ten już się raczej nie powtórzy. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==