PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie jaszczurki dlugoogonowej



DJP
23-12-2011, 06:03
Mam od nie dawna jaszczurke dlugoogonową. I mam problem z jej karmieniem. Uznałem że dostąpne z handlu swierszcze bedą za duże i kupiłem moczniaki ale ona niechce ich jeść. Co robić bo oprucz tego wszystko z nią jest OK.

xol
23-12-2011, 06:19
W Biofilu sprzedają małe świerszcze ("wylęg").
Poza tym nie piszesz jakiej wielkości jest twoja jaszczurka, ale mączniaki też nie są takie bardzo małe, myślę że jak poszukasz to znajdziesz świerszcze podobnej wielkości... W niektórych sklepach sprzedają świerszcze różnej wielkości do wyboru, jeżeli jesteś z Warszawy to małe świerszcze mieli ostatnio np. w Centrum Egzotyki koło Geanta Ursynów.

Krzysztof.W
23-12-2011, 06:45
Proponuje, wychodować sobie muchy ,Kupujesz pudełko białych robaków wendkarskich i czekasz aż larwy zamienią się w poczwarki, a znich po około 2 tygodniach wykluć się mają dorosłe muchy.Ale to zajmuje troche czasu, wiec do tego czasu to raczej szukaj w sklepach małych świerszczy.

cześć@_@

dr Robert
24-12-2011, 09:41
Jak mniemam chodzi o dorosłe Takydromus sexlineatus. Świerszcze muszą być dość małe, mączniaki powinna zjadać nawet dorosłe, ale nie należy przesadzać z ilością tego typu pokarmu. Kilka dni przerwy w karmieniu powinno skłonić ją do jedzenia.

42d3e78f26a4b20d412==