PDA

Zobacz pełną wersję : Kostka kokosowa



PaWeL^
26-12-2011, 06:22
Mam pytanko ... czy kostka kokosowa ma jakiś zapach ??

Hari
26-12-2011, 08:01
W zasadnie to ma jak ja zmoczysz. Taki lekki, charakterystyczny, jakby hmm....skóra(?) ;), taka na buty na przyklad. Ale nie powinna smierdziec, bo taki post ktos juz kiedys pisal, ze mu smierdzi kokos. :) Pozdrawiam

PaWeL^
26-12-2011, 08:10
no bo wczoraj wieczorem chcialem spryskac terra gekonowi i coś mi nie pasowalo w zapachu i na szybko zmienialem cala kostkę !! :(( i nie weim czy to kostak czy co !! dzisiaj już nie ma tego zapachu !! :))

Alicja
26-12-2011, 15:05
Mokra kostka ma dość charakterystyczny zapach ...

Krzysztof.W
26-12-2011, 16:44
świerzy kokos ma tak prawo cuchnać , po jakims czasie to mija.



cześć@_@

PaWeL^
27-12-2011, 07:06
no wlaśnie już nie cuchnie !! po 2 dniach !!

dzięki !!

Fryta
27-12-2011, 15:47
ja używałem 2 rodzajów kokosa:
-animals - do terrariów - cuchnie i przypomina raczej błotko. koszt około 10-15 PLN
-zwykły ogrodniczy - do kwiatków - słaby, charakterystyczny zapaszek (nie smród!), bardziej sypki i mniej "błotnisty". Koszt około 5-6 PLN

Zdecydowanie lepiej sprawdzał mi sie ten ogrodowy, ale to nie znaczy, ze taki zawsze jest lepszy. Ja wybrałem taki bez żadnych nawozów, a w sklepach trafiaja się takie z nawozami.

NUNU VITO
27-12-2011, 17:11
Animals grunt to nasz produkt jezeli macie jakies uwagi zwlaszcza krytyczne to mozecie je rowniez kierowac bezposrednio na nasz adres:plucik@poczta.fm Podstawowym kryteriu ktorym sie kierujemy jest to aby kokos nie zawieral zadnych domieszek ktore moglyby zaszkodzic zwierzakom.Substrat z kazdej partii jest stosowany w naszych terariach a jest tego sporo.Co do zapachu to jest dosyc charakterystyczny zwlaszcza kiedy zalewamy kostke ciepla woda aby szybko napeczniala ale nigdy nie powino to smierdziec ! Jezeli po rozpuszczeni zrobilo sie bloto to wystarczy wycisnac wode jak z gabki. Pozdrawiam ,czekam na uwagi. WITOLD PLUCIK

Fryta
27-12-2011, 17:32
:)
z moich doświadczeń wynika, że różnica jest raczej spowodowana większym rozdrobnieniem animalsa. Przez to kostka dłużej rozmięka, a uzyskany substrat nie jest aż tak sypki (jest bardziej błotnisty). Zwierzęta jednak jak dotąd były z niego zadowolone. Ja nieco mniej. Skąd różnica w zapachu - nie wiem.
Tak czy inaczej kokos mielony (niezależnie od producenta) to bardzo dobra ściółka godna polecenia. U mnie się do dawna sprawdza. Doskonałe były (od dawna nie widziałem w handlu) takie duże kostki 35/35/15cm = około 70 litrów podłoża (koszt max 25-30 PLN).

42d3e78f26a4b20d412==