PDA

Zobacz pełną wersję : GEKONEK NIE CHCE WYJSC Z JASKINI



Crooked
30-12-2011, 09:52
Pisze z malym problemem.Od wczoraj mam gekonka lamparciego i jest to moje pierwsze tego typu zwierze.problem jest w tym ze jak ja wczoraj przynioslem byla zywotna a gdy wstawilem do terarium lupiny z orzecha kokosowego wlazla do lupiny i od wczoraj nie chce z niej wyjsc.a poza tym nic od wczoraj nie zjadla. o co moze chodzic?

cromat
30-12-2011, 10:08
to jest nocne zwierze i chowa sie przed swiatlem!!zanim kupiles to czytales przynajmniej opis????jak masz go od jutro to moze takze to byc stres to nie jest kot ze sie tak odrazu przyzwyczaja

Crooked
30-12-2011, 10:12
Dzieki za rade,czytalem opis.Poczekam moze wylezie dzisiaj na lowy

Crooked
30-12-2011, 10:19
mam jeszcze pytanie:czy wieczorem moze byc jako oswietlenie czerwona zarowka i czy ta zarowka moze sie swiecic w dzien jako dodatkowe ogrzewanie(mam tez ogrzewanie podlogowe) Drugie pytanie dotyczy lampy UV. Czy jest potrzebna?

Antoni Wróbel
30-12-2011, 10:30
Lampa UV jest zawsze potrzebna, ponieważ w naturze zwierzęta mają słońce zawsze. Bez względu na to czy są dzienne, czy nocne. W nocy powinna świecić tylko jak gekona podglądasz. Ta żarówka w dzień jest nie potrzebna. Najlepsza rada: ŚRODOWISKO JAK NAJBARDZIEJ ZBLIŻONE DO NATURALNEGO (poczytaj atlasy, gekony te, jak wiesz, pochodzą z Bliskiego Wschodu)

Antoni Wróbel
30-12-2011, 10:33
Mówiąc, że w nocy ma świecić tylko jak podglądasz, a w dzień w ogóle miałem na myśli tą czerwoną lampę. UV oczywiście wyłączasz.

Crooked
30-12-2011, 10:41
dzieki Antoni zastosuje sie do twoich wskazowek.poszukam wiecej wiadomosci o moim ulubiencu.prosze o wiecej spostrzezen

Nook
30-12-2011, 10:54
rzeczywiście STRASZNE moze powinienes wogole trzymać gekona bez kryjówki...

A tak na poważnie, to dobrze jest nie wiem czy cyztałes opis, ale w dziale kupno gekona jest o aklimatyzacji, nie lubie ludzi którzy najpierw kupują a później czytają o zwierzaku

PaWeL^
30-12-2011, 12:11
mój gekon po jakiś 3 dniach dopiero zaczął wychodzić z kryjówki !! a teraz po tygodniu już chce wychodzić na ręce (jak otworzę terra żeby dać swierszcza to podbiega do mnie !! :)))) ) !!

życzę udanej hodowli !! :)))

cromat
30-12-2011, 12:36
anotni nie trzeba miec do gekow uv ale mozna to nie sa agamy jezeli nmasz mate to nie musiz swiecic tej zarowki bo mata Ci bedzie utrzymywac cieplo w terra...

PaWeL^
30-12-2011, 14:29
sorka że się wtrącam ale mój gekon wychodzi z kryjówki wieczorem (okolo 20.00) na jakies 0,5 godziny a później znowu się chowa !! czy to normalne ?? (rano okolo 6-7) czasami chodzi sobie po terra

Ghost
30-12-2011, 14:41
normalne... ja jak gasze swiatlo to wychodzi:) pochodzi sobie troche i zasypia...tyle ze w dzien wygrzewa sie na kamieniu i nie przeszkadza mi jego chowanie sie:)

PaWeL^
31-12-2011, 00:50
hehe !! no wlaśnie zaświeciłem Gekonikowi światło (godz. 8.30) a on wyszedł dałem mu kropelke wody na palcu i świerszcza ! zjadł i poszed spać !! :))))))

Jeronimo
31-12-2011, 07:31
cromat napisał(a):
>
> anotni nie trzeba miec do gekow uv

nie zgodze sie.. UV a gady nocne to bardzo kontrowersyjny temat i nieraz byl poruszany na forum.
gad potrzebuje D3 tak czy inaczej jakos trzeba mu je dostarczyc albo przez swietlowke UV albo do ustnie (jednak podawanie doustne tez budzi wiele zastrzezen http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=3195&t=3140).
Nie chce tutaj rozpoczynac nowej duskusji, bo napewno pare osob sie odezwie ze ma gekony i nie ma UV i zyja itp.. bo juz nie raz byly takie wypowiedzi.
IMHO gekon nawet nocny potrzebuje UV!!

misio
01-01-2012, 05:29
Nie mam gekona ale jak kuzyn pojechal do wloch to mi dal na przechowanie i niewiedzialem co robic i szukalem stronki o nich i znalazlem
http://republika.pl/eublepharis
polecam
powodzenia
MiSiO

ANDREAS
02-01-2012, 23:40
To normalme że się chowa, mój lampart robił to samo a po miesiącu jak podchodze do tera to wychodzi i mnie wita

Antoni Wróbel
05-01-2012, 07:44
Moim skromnym zdaniem UV, jak pisałem jest potrzebne, bo gady w naturze mają słońce (nawet gdy śpią), a dążymy chyba do uzyskania warunków, jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Poza tym jak wiemy brak UV uniemożliwia organizmowi wytworzenie wit D3, co może doprowadzić do takich schorzeń jak np. krzywica. Szczególnie u młodych!!!

42d3e78f26a4b20d412==