PDA

Zobacz pełną wersję : jedzenie dla biczoogona



minok
31-12-2011, 11:07
Co dawac jesc biczoogonu malijskiemu.
Sprzedawca mówil że on go karmił ziarnami przenicy ale biczoogony powinny jesc cos jeszcze.
No własnie tylko co????

Nook
31-12-2011, 11:26
Biczogony są roślinożerne, powinny dostawać świeże jedzenie codziennie, o ile temperatura w terrarium jest wystarczająco wysoka by wysuszyć w ciągu dnia jedzenie, to wysuszone jedzenie im nie zaszkodzi drugiego dnia, gdyż w naturze przyzwyczajone są do jedzenia już zeschniętych roślin. Pełna dieta powinna składać się głownie z kapusty pekińskiej, sałaty (nie lodowej - bo nie ma wartości odżywczych tylko napełnia brzuch), marchwi, groszku, grochu (ma silne szczeki i potrafi sobie poradzić z suchym grochem), papryki, kwiatów (nie pryskanych żadnymi środkami!), cykoria. Moich biczogonów, ulubioną potrawa są mlecze które w ciągu lata można zamrozić na zimę, albo pohodować w domu w ciągu zimy, oraz groszek zielony. Raz na jakiś czas można im dostarczyć białka zwierzęce, w postaci świerszczy, ale moje jakoś nie chętnie się za nimi uganiają. Pożywienie powinno być regularnie wzbogacane w preparaty witaminowe i wapniowo-fosforowe.

CZY TY CZYTASZ OPISY?

Dorota
31-12-2011, 11:59
Biczogony sa roslinozercami a zatem powinny jesc rozne liscie, warzywka i owoce(troche podobnie jak legwany zielone). Wazne zeby dieta nie byla monotonna. Podobno wyjatkowo lubia zolte jedzonko (kwiatki mlecza).
Od czasu do czasu mozna podac swierszcza i nie nalezy zapominac o witaminkach. pozdrawiam!

dr Robert
01-01-2012, 03:27
Konieczny jest dodatek nasion i to zupełnie różnych (trawy, lucerna, kukurydza). Stanowią one ważny dodatek w naturalnej diecie biczogonów. A w lecie mlecz i wszystko co rośnie na łące.

minok
01-01-2012, 08:52
Mam jeszcze jedno pytanie kupiłem tego biczoogona w slkepie bo do sklepu go oddał taki facet co go z rok miał i mówiłże jest oswojony w moim terrarium jeszcze sie boi ale da sie dotykac .
Nawet się mnie takn nie boi tylko jeszcze nie je coć nie jestem pewien bo mam go dopiero 2 dni i nie widziałem.
Jak mówiłem jest u mnie 2 dni lecz juz siechyba zaaklimatyzował czyn moge go brac na rece?

dr Robert
02-01-2012, 05:05
A po co na ręce ? To nie maskotka. Zaaklimatyzuje się po 2 tygodniach, a nie dniach. A jedzenie powinien jeść dość szybko o ile ma w terrarium odpowiednio wysoką temperaturę.

42d3e78f26a4b20d412==