PDA

Zobacz pełną wersję : żarówki do terrarium



czarny2891
03-03-2013, 02:38
Witam wszystkich!
Jaka jest różnica między żarówkami jakie można kupić w sklepie z artykułami oświetleniowymi a tymi żarówkami oferowanymi w sklepach zoologicznych?? jeśli w ogóle jest jakaś różnica poza wyższą ceną tych z zoologicznych:)

Mati13
03-03-2013, 04:21
jest roznica te ze sklepow zoo sa drogie i dzialaja przez ok miesiac:)

wienio
03-03-2013, 04:53
dokładie tak jak powiedział Mati. Moje działały przez tydzień....

czarny2891
03-03-2013, 04:57
aha czyli z powodzeniem mozna kupic normalna zarowke?? w zwyklym sklepie o odpowiedniej mocy? a czy jest jakas roznica miedzy tymi z przezroczystego szkla lub takiego matowego??

MareQ
03-03-2013, 07:26
tak, jest różnica. Ostatnio mi to właśnie ktoś tutaj na forum uświadomił :P Kup sobie lustrzanke (jak walniesz takie hasło w sklepie to będą wiedzieli o co biega)

WujekWielkieWu
03-03-2013, 07:34
JA MAM SWOJĄ Z MIESIĄC I CIĄGLE DZIAŁA.ZASTANAWIAM SIĘ DLACZEGO KOLEGOM PRZESTAJĄ DZIAŁAĆ ???????????różnica między żarówkami jest taka że tak jak powiedział mati 13 są drogie (moja z czerwonego szkła kosztowała 47 zł) .uwazam ze lepsze są te z zoologika (czerwone) bo niektóre zwierzęta nie widzą tego koloru światła i się nie stresują gdy oświetlamy je w nocy .A CHODZI O JAK NAJLEPSZĄ OPIEKĘ WOKÓŁ NACZEGO PUPILA .



POZDRAWIAM wUJASZEK wIELKIE wU

czarny2891
03-03-2013, 08:28
no właśnie a o co chodzi z tymi lustrzankami?? co to za żarówki??

Obcy
03-03-2013, 09:56
zamiast czerwonych z zoologika lepiej promiennik podczerwieni zwykły jest dużo tańszy

furu
03-03-2013, 12:21
Ja z kolei uzywam w terra czerwonych lustrzanek dostepnych w kazym sklepie elektrycznym, cena 5zl:)
A lustrzanki to zarowki w ksztalcie grzybka z czyms jakby lustrekiem na polowie powierzchni przez co skupiaja swiatlo punktowo.
Pozdrawiam.

Jędrek
03-03-2013, 14:05
Myślę, że zwierzakom dziennym wystarcza do szczęścia zwykła żarówka. Lustrzanka jest ekonomiczniejsza bo światło kieruje na określone miejsce, a nie dookoła, więc osiągamy temperaturę na grzanej powierzchni wyższą niż gdybyśmy grzali zwykłą żarówką (nie lustrzanką). Nie zorientowanym zwracam uwagę, że są żarówki lustrzanki, które świecą w kierunku oprawki. Te do terra raczej się nie nadają.
W zoologikach, jak się zorientowałem są żarówki o świetle bardziej przypominającym dzienne, te pozwalają lepiej widzieć ubarwienie pupili. Jak duża jest różnica, nie wiem, ale dla estetów i miłośników kolorowych zwierząt może widoczna. I są żarówki nocne (niebieskie i czerwone) pozwalające nam widzieć zwierzaki nocne (imitują światło księżyca).
Przy okazji zwrócę jeszcze uwagę, że żarówki nie dostrczają UVB, niezbędnego dla zwierząt dziennych.

Fryta
04-03-2013, 13:14
zgadzam się z powyższym, z drobnym wyjątkiem: są nieliczne żarówki wydzielające UVB. Przykładem może być słynny Osram Ultravitalux, podobną ma tez w swej ofercie chyba ZooMed. To jednak żarówki o bardzo dużej mocy (Osram 300W).
Te kolorowe dostępne w zoologikach (Exo Terra - Hagen) nie wydzielają UVB więc nie zawsze zapewniają pełne spektrum światła dla danego gatunku zwierząt. Niektóre jedynie wydzielają UVA poprawiający ubarwienie zwierząt i zwiększający ich aktywność.

DEXiu
05-03-2013, 06:02
Ech. Lustrzanka to taka żarówka która nie jest kulista tylko taka troche spłaszczona i ma górną część tak jakby pokrytą sreberkiem. Kupisz to wszedzie tam gdzie zwykłe żarówki (poleca lustrzanki OSRAM i Philips - najlepiej takie co dają światło o kacie padania 30 stopni ale za to 20 % więcej :))
WWW --> Nic dziwnego że ci działa bo te czerwone (tzw promienniki) chyba jako jedyne (oprócz świetlówek) działają dłużej. Reszta (DayGlo NightGlo) ciągnie góra dwa miechy.

42d3e78f26a4b20d412==