PDA

Zobacz pełną wersję : Gekon nie chce jesc!!!



Crooked
31-12-2011, 16:28
To znowu ja.Tym razem z innym problemem,moja gekonka wylazi juz wieczorem i w nocy z kryjowki,lazi sobie po terarium,ale narazie kiepsko z jedzeniem i kupa(Mam ja 3 dzien) Studiujac wnikliwie posty domyslam sie ze apetytu moze nie miec przez wylinke(Wlasnie rano zauwazylem i do teraz zlazla jej skorka tylko z grzbietu,pozostala jeszcze na glowie i ogonie) Wracajac do jedzonka to na noc wkladam jej 1 swierszcza,a ona nic sobie z tego nie robi(bezczelny swierszcz pozwala sobie nawet na chodzenie po mojej gekonce) Gdy sie budze swierszcz siedzi w jakiejs kryjowce,w stanie nienaruszonym.Probowalem tez podac jej z pensety,ale wyraznie nie jest nim zainteresowana.W zwiazku z tym mam kilka pytan:
1 Czy wylinka faktycznie ma wplyw na apetyt??
2 Co z ta jej kupa(moze robi ale niewiem jak wyglada kupka gekona)
3 Jak przebiega wylinka u gekonow(slyszalem ze zrzucaja wszytko na raz,a moja nadal ma skorke na glowce i ogonku) i ile ona moze maksymalnie trwac?
4 Jezeli to nie wylinka to co moglo wplynac na jej apetyt(domyslam sie ze moze sie jeszcze nie zaklimatyzowala)
To chyba tyle narazie,jak cos mi sie przypomni to dopisze.Z gory dziekuje za odpowiedzi.PROSZE POMOZCIE!!!!!!!!!!

cromat
01-01-2012, 02:03
a wiec tak nie madrze robisz wrzucajac gekonowi swierszcze na noc bo moga ja pogryzc nie radze tego.....
JEzeli gekon jest zdrowy to sam zrzuc a jezeli nie to gdzies tak dzisiaj okolo 18:00 mu w tym pomozesz spryskujac go woda i zdzierajac z nigo lekko wylinke......jej kupa napewno gdzies jest chyba ze bedzie gdzies tak za 5 dni biegac po terrarium i chciala cos z siebie wydusic wtedy mozemy powiedziec ze sie zatkala lecz to malo prawdopodobne....wylinka przebiega normalnie sam ja zrzuca ocierajac sie o elementy wystroju......mozliwe ze steres albo ze jest pojedzona a w najgorszym przypadku robaki ale to sie kieruj do jeronimo bo on mial taki przypadek ze swoim gekiem......POzdrawiam bedzie dobrze....

PaWeL^
01-01-2012, 04:36
cześc !!
mam takie pytanko mam lampartka ponad tydzień (jeszcze nie przechodzil wylinki) i nie wiem jak często moze ją przechodzić ??

dzięki !!

cromat
01-01-2012, 07:43
mloded gdzies tak co 2 tygodnie starsze co 3tyg do miesiaca....

Crooked
01-01-2012, 12:53
Dzieki cromat za rady.Z wylinka jakos sobie poradzilem,tak jak mowiles woda i delikatnie sciagnalem,ale tylko z glowy,bo czytalem ze ogon jest bardzo delikatny i moga sie go pozbyc,wiec sie balem.Caly dzien myslalem ze sama jakos zrzuci,ale do 20:00 nie bylo zadnych rezultatow,sciagnela sobie tylko z przednich lapek i to nie do konca.Jesc nie chce dalej,wrzucilem jej swierszcza,narazie lazi ale nawet sie nim nie interesuje.Niewiem moze za duzy??? Z opisow swierszczy podejrzewa ze to chyba nie jest domowy tylko ten drugi(afrykanski czy jakos tak-duzy,ok 2-2,5 cm czarny) Niewiem co robic,czy poszukac jutro po sklepach jakis innych?? Z kupa dalej nie ciekawie,nie widzialem zeby robila,ani nie znalazlem zrobionej.I dalej nie wiem co zrobic z wylinka na ogonie.Czytalem tez ze gekony jedza wylinke.Moja zjadla tylko troche,reszta lezy w terra.

Crooked
02-01-2012, 04:32
Dzisiaj w nocy chyba zjadla zoofoba czy jakos tak sie to nazywa.Przeszukalem cale terra i nie ma.Napewno zjadla. :-))))))))
Druga sprawa to ze sie juz chyba zaklimatyzowala bo coraz czesciej wychodzi,nawet w dzien.Ale nadal nie widze jej kupy:-((((((

Ghost
02-01-2012, 10:21
gekon robia kupe zawsze w to samo miejsce, moze twoj znalazl sobie takie o ktorym ty nie wiesz??

PaWeL^
02-01-2012, 11:43
Ghost jesteś pewien ze zawsze w to samo miejsce (może są jakieś wyjątki ??) mam gekona niezbyt długo, ale zawsze robi w innym miejscu !!

koksik
02-01-2012, 13:37
Ghost ma racje, gekony (przynajmniej lamparcie) robia kupe zawsze w tym samym miejscu, jest to miejsce ktore im sie najmniej podoba, przewaznie jest to gdzies w okolicach przedniej szyby (tak gdzies wyczytalem). Moje zawsze robia w to samo miejsce.

Crooked jezeli twoj gekonik ma jeszcze na palcach wylinke to koniecznie mu ja zdejmij, bo to moze sie zle dla niego skonczyc. Moze wysuszyc sobie kiniuszki palcow.

Pozdrwawiam. >>>KOKSIK<<<

Ghost
03-01-2012, 13:25
moj gekon wchodzi na kratke wentylacyjna i tam robi....
jezeli masz geka pare dni to moze jeszcze nie znalal sobie miejsca...

42d3e78f26a4b20d412==