PDA

Zobacz pełną wersję : pływające kameleony



seba
02-01-2012, 14:10
cześć!!

pisałem już o tej jedynej parze kameleonów ( jedynej bo trochę nienormalnej parze kameleonów ) ale one ciągle mnie zadziwiają .
Widział ktoś z was jemena który z własnej i nie przymuszonej woli włazi do basenu i tapla się w wodzie ? Bo ja tak !!! Basenik 30x30cm 7cm głęboki a w środku dwa kamki - duży samiec i mniejsza samica - baraszkują w najlepsze i to na parę sekund ale 3-5 minut!
Pamiętacie mój post "wojna kameleonów" o agresywnej samicy ?
Ta mała (20cm) zadymiara zostawiła swojego samca w spokoju i przerzuciła się na mnie.Jak tylko zbliżę się do terra syczy jak parowóz ,
a jak włożę rękę do środka startuje do mnie jak terier .
Dlaczego zawsze najdziwniejsze i zbzikowane zwierzęta trafiają się zawsze mnie???????

seba

Krzysztof.W
02-01-2012, 14:53
Biedaku:))))

dr Robert
03-01-2012, 07:23
Opisałeś to jakby to były szczenięta ("baraszkują...). Czasem, jeśli basen jest przy ściance terrarium kameleony próbując wydostać się z niego wpadają do wody i kompletnie nie zwracając uwagi na to, że są w wodzie próbują "wcisnąć się w szybę". Ale nie ma to nic wspólnego z "baraszkowaniem" czyli zabawą w wodzie. Póki co takie zachowania są raczej typowe dla wielu ssaków i niektórych ptaków. Dla gadów nie.

seba
03-01-2012, 15:29
rozumiem - chciałem się tylko dowiedzieć czy to że włażą do wody i siedzą w niej dosyć długo nie jest niczym dziwnym , bo spryskiwania terra wodą nie cierpią

dr Robert
04-01-2012, 06:06
Jest to na tyle dziwne, ze Ci nie wierzę :)
Chyba, że wchodzą w okolicznościach które opisałem powyżej, czyli niejako przy okazji próby wydostania się.

seba
05-01-2012, 09:29
no to ładnie - i wyszło na to że kłamie.
kiedy te paskudy naprawdę siedzą w wodzie.
łażą po rancie basenu , a nastę pnie włażą do wody - być może faktycznie po poznaniu całego terra , teraz tam szukają drogi ucieczki.
samica siedziała też w wodzie podczas wylinki.

seba
05-01-2012, 09:32
do Dr.Roberta - czy może podać mi pan adres maila na który mógłbym do pana napisać - mam jeszcze całe mnóstwo pytań na temat kameleonów.
mój adres - rudnicki@superpoczta.pl - z góry dziękuję

pozdrawiam - seba

dr Robert
05-01-2012, 13:57
Adres każdego z nas jest przy poście który napisaliśmy (wystarczy myszką najechać na "dr Robert" u góry mojego postu i na dole ekranu jest adres :)
Wszystkie pytania proszę kierować na forum bo:
1) może odpowie ktoś inny kto zna się na kameleonach (nie jestem alfą i omegą :)
2) informacje poprzez forum dotrą do większej liczby osób
3) zwykle nie odpowiadam na prywatne posty z powodu braku czasu (często kilka osób pisze do mnie z tymi samymi sprawami i musiałbym zawodowo zająć się odpowiadaniem :). Proszę pisać na forum, a jeśli znajdę czas odpowiem. Przepraszam, ale naprawdę nie jestem w stanie odpowiadać indywidualnie.

42d3e78f26a4b20d412==