PDA

Zobacz pełną wersję : NASZ PATENT NA SYSTEM ZRASZAJACY!!!!!!!



Kame Leon
06-01-2012, 06:27
Witajcie tak jak obiecalismy zamieszczamy opis naszego systemu zraszajacego wymyslenego przez Jarka. Choc mamy Kame i Leona dopiero drugi dzien naszym zdaniem jest rewelacyjny. Kamki od razu po wlaczeniu wybiegly z w strone mokrych listkow i zaczely lizac je.
Koszt jest niewielki ok 60 zl razem z automatyka fotki dolacze w poniedzalek.
Wszystko sklada sie z dostepnych i niedrogich na rynku elementow:
- pompa - fontanna domowa-AQUA SZUT TURBO 2000 ( 600l/h ) (ok 30zl) dostepne w marketach tj. Brico Marche, Nomi itp.
- wezyk przezroczysty grubszy srednica ok 1 cm dl 2m( 3 zl )dostepne w sklepach akwarystycnych i marketach
- automatyczny cyfrowy wylacznik pradu - ja kupilem w Auchanie za 26zl
(bardzo fajny pamiec 5 programow najmniej mozna nastawic na 1 min)
- kawalek weza ogrodowego dl 15cm
- przejsciowka aby polaczyc waz ogrodowy z przezroczystym wezykiem ktory bedzie w terrarium
Jak to zrobic?

po kupieniu naszej fontanny rozbieramy obudowe tam jest taka czesc co mozna sciagnac i wyciagamy gabke (filtr) dla zwiekszenia cisnienia w wezu. zakladamy nasadke ( w pudelku jest ich 3) taka ktora ma regulacje cisnienia i odkrecamy ja na maxa przyczepiajac jej cienszy koniec do pompki. Obcinamy kawalek weza ogrodowego i wciskamy go w szerszy otwor w pomce.Pozostaje polaczenie grubego weza z cienszym. Ja zrobilem to wykorzystujac gumowa oslonke na nozke od roweru i pasuje swietnie mozna tez polaczyc w jakis inyy sposob ale to juz zalezy od indywidualnych pomyslow.Calosc umieszczamy w niewielkim wiaderku ( 5l ) ja mam obcieta przezroczysta butelke,baniaczek (5 l ) stoi za paprocia wiec jej nie widac, ktora bedzie stalo kolo terrarium. UWAGA WAZNE. Pompka daje cisnienie, ktore pozwala osiagnac slup wody wysokosci 80 cm, wiec nalezy ja ustawic tak aby nie przekroczyc tej wartosci( najlepiej niech lezy albo na rowni z gorna szyba terra albo troche nizej na jakiejs polce).
Nastepnie wkladamy przezroczysty wezyk do terrarium i mocujemy go w pozadanym miejscu. Ja mam go na gorze przymocowany drucikiem do siatki na calej dlugosci terrarium. W zaleznosci jak kto ma urzadzone wnetrze wypalamy cieniutka igielka dziurki tak aby woda spadala na liscie roslin lub doniczki. Robimy tyle dziurek ile jest potrzebne zwracajac uwage aby nie zalac terrarium. Mam nastawiony wlacznik czasowy na 1 min. i ok 8 dziurek na dlugosci 1 m co daje fajna mrzawke 3 razy dziennie. Przed robieniem dziurek nalezy podlaczyc juz calosc do pradu i pozwolic by woda wydostala sie drugim koncem weza. Nastepnie zatykamy koniec jakas zaslepka i wtedy wypalamy dziurki.
Milego majsterkowania
Pozdrawiam

pepre
06-01-2012, 08:35
czy wlaczenie systemu na 1minute nie zaleje terrarium o niewielkiej powierzchni dna?

patent ciekawy, bo duzo tanszy niz z pompa do odkurzacza wodnego tylko czy rzeczywiscie powstaje mgielka czy zwykle kropelki?

Kame Leon
06-01-2012, 08:38
w zaleznosci od ilosci dziurek i ich wielkosci ja mam duze terra 100d 50 s 90w i z niektorych leci mgielka a z niektorych kropelki nie zaleje na bank to ukierunkowuj na liscie i doniczki i od razu podleje kwiatki

SNAKES
06-01-2012, 08:53
Cześć,

patent dość ciekawy, jednak czy dużo tańszy...

Pompę od odkurzacza można kupić już za około 70-80 zł (czyli 50zł różnicy).
Do tego dysze - około 20 zł (za 5 dysz).
Wąż możesz zastosować ten sam (cienki).
Zegar sterujący - również stosujesz ten sam.
więc różnica w cenie maks 50-70zł, jeśli chcesz trochę pokombinować.

oczywiście to zależy również od konkretnych wymagać - bo wyobrażam sobie na przykład połączenie powyższego systemu z dyszami w taki sposób, że krople wody spływają z węża po roślinkach (obsadzonych przy tylnej ścianie) a dodatkowo zraszacze tworzą mgiełkę w całym terrarium.

Generalnie - jeśli chcesz trochę pokombinować to można zrobić wiele rzeczy o wiele taniej;)

Pozdrawiam

Kame Leon
06-01-2012, 11:19
Jesli nie widać różnicy, to po co przepłacać!;)
Jak ktoś lubi majsterkować to polecam, nie jest to trudne:) wystarczą chęci - i jeszcze satysfakcja że zrobiłeś sam!
Pozdrawiam
Jarek

snaak
07-01-2012, 12:03
ciekawy pomysl ja ciagle mysle czy nie zrobic malego strumyczku lub wodospadu u mojego weza wykorzystujac taka pompe

grzyb
12-01-2012, 04:28
mam pytko jaka to pompka ?
do kupienia w zoologiku troszke więcej możecie o niej napisać
chciał bym coś takiego zrobić
czy macie może jakiś schemat tego systemu?
Z jakiego miasta jesteście może bysmy sie skontaktowali i pomogli byście zrobic coś takiego? bardzo mi natym zalezży
Pozdrowienia dla maluchów kame i leona (<:

Kame Leon
16-01-2012, 07:13
Czesc
to pompka do kupienia w kazdym zoologu albo w markecie np BricoMarche NOMI itp Jest to tzw fontanna ogrodowa - AQUA SZUT TURBO 2000 - pisalem wczesciej w poscie- rysunek i zdjecie dolacze pojutrze i schemat! Jestesmy z Zielonej Gory - jesli chcesz mozemy Ci pomoc albo zrobic i wyslac za zaliczeniem!:) Koszt calosc - ok 60 zl + wysylka - ok 8 zl czy 12zl
Dzieki za pozdrowienia
Dla Twego kamka rowniez
Gosia&Jarek

<anolis>
20-01-2012, 13:42
No ja bede sobie chyba w nowym terra kombinowal wodospadzik... hehe... ciekawe jak mi to wypali :)

42d3e78f26a4b20d412==