PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁY KAMCI NIC NIEJE



grzyb
10-01-2012, 12:17
MAM MAŁY PROBLEM MÓJ MAŁY JEST UUMNIE 4 DNI JAMENSKI SAMICA
NIEWIDZIAŁEM ZE BY COS JAADŁ PPRZEZ TE PARE DNIE CZY TO NORMALEN.CHOCIAZ W SKLEPIE MÓWILI ZE TO STRASZNY ZARŁO K CZY ON JEST TAK ZESTRESOWANY.
jAAK MNIE WIDZI TO DIE CHOWA ZA LISTKI CZY TO NORMALEN KIEDY SIE NIEBEDZIE BAŁ I KIEDYMOGE ZACZĄ C GO BRAŻ NA RECE

seba
10-01-2012, 12:56
sprawdź czy pokarm który jej dajesz jest odpowieniej dla niej wielkości
jeżeli jest mała najlepsze będą młode świerszcze.
sprawdź temperaturę , wilgotność.
jeżeli jest zestresowana może nie jeść - ale cztery dni to dużo jak na jemena - to naprawdę żarłoki.
a jeśli chodzi o branie na ręce to prawdziwa odpowiedź musiała by brzmieć - nigdy.
daj jej parę tygodni spokoju , nich przyzwyczaji się do ciebie i do otoczenia , po jakiś 6 tygodniach spróbuj podstawić jej powoli dłoń i pozwól żeby sama na nią weszła - broń boże nic na siłę.
niestety w większości przypadków kameleony nie przepadają za bliższym kontaktem z człowiekiem.
( ja mam parę - ona nie lubi ludzi - on uwielbia spacery po mojej głowie ).
nie bierz jej sam palcami i nie odrywaj na siłę od gałązek.
pamiętaj też o witaminach i promienniku uvb.
obserwuj ją teraz tylko czy nie jest chora i daj jej spokój.


pozdrawiam

zielonyfrajer
10-01-2012, 14:24
4 dni to raczej norma w aklimatyzacji. Powinna lada dzień zacząć jeść, mój kamek nie jadł cały tydzień po kupieniu, a potem już było ok. I Seba ma rację, sprawdź wielkość pokarmu, czy ona da radę go zjeść. Poza tym obserwuj i NIGDY nie bierz na siłę na ręce. To nie zwierzątko do przytulania.
Powodzenia

Kame Leon
11-01-2012, 02:04
Mamy kamki o tygodnia - jutro bedzie tydzien! Samiec poczatkowo nic nie jadl, chowal sie za kwiata samica natomiast od razu na dziendobry zjadła 5 swierszczy z pojemnika i zwiedzila całe terrarium! To zależy od temperamentu na pewno - ona jest mniej strachliwa, ciagle łazi lub siedzi na odkrytej gałezi, łapie muchy , ma apetyt. ON juz je ale rzadko go widać bo cały czas nie wychodzi zza kwiata lub siedzi na tylnej ścianie terra. O wyjmowaniu z terra nie ma narazie mowy - a juz na pewno siła - jesli nie wejda same za jedzeniem to nie wolno! one muszą sie zaklimatyzowac! Nawet do szyby nie podchodzimy zbyt często zeby ich nie stresowac a jak obserwujemy to siedzimy w odleglosci bez ruchu!
Swierszcze dajemy małe, muchy są tez swietne - kamka od razu sie rzuciła na muche w locie:) Najlepiej ich szukac w zakamarkach domu np na strychu bo teraz spia:P my tez chyba zamieniamy sie w jaszczury:P
Pozdrawiamy

PaWeL^
11-01-2012, 03:48
"Najlepiej ich szukac w zakamarkach domu np na strychu bo teraz spia:P"
nie trzeba gonic much i ich szukać można bez problemu, tanim kosztem samemu wychodować!! :))) kupujesz pinki, lub białe robaki ("mady"), odsypujeszz ile potrzebujesz i odstawiasz gdzieś w domu !! po kilku dniach masz muchy !!!!! :)))))

ps. sam czekam aż mi się wyklują do mojego lampartka !!

Kame Leon
11-01-2012, 04:42
Czekamy na muchy ( juz od 4 dni ) az sie wylegna a poki co zbieramy zza okien zywe i wpuszczamy bo nie mamy jednak takiej cierpliwosci i nasze zarloki tez !!!

Nefarious
11-01-2012, 06:55
...a co z dżdżwonicami? zastnawiam sie czy jak podam kamkowi dzdzowniczke czy schrupie ja czy moze lepiej nie dawac? hmm

PaWeL^
11-01-2012, 08:00
dżdżownice mogą coś tam zwierać szkodliwego !! ktos już pisal ze zanim podasz dzdzownice musisz ją przełożyć do jakiegoś pojemnika płatkami kukurydzianymi i mlekiem (z tego ma sie utworzyć taka papka)

ale poczekaj aż inni się wypowiedza !!

iwona krzywkowska
12-01-2012, 04:32
Uwaga:nie należy podawać mączniaków i larw much.
Najlepszy pokarm dla kamelka to świerszcze, muchy, karaczany /małe/, w lecie koniki polne i biedne motylki :)
Od czasu do czasu można podać drewnojady po wylince /czyli jak zrobia sie białe/.
Niektórzy podają też mysie zarodki i pająki - to również dobry pokarm.

grzyb
12-01-2012, 05:35
MOJ KAMCIO ZACZĄL JEŚC PO 6 DNACH AKLIMATYZACJI
TO COŚ CUDOWNEGO WIDZIEĆ JAK ZWIERZ JE BARDZO SIE CIESZE I POZDRAWIAM WSZYSTKI CCCCCCCCCCCCCCCH MIŁYCH LUDZI!!!


DZIEKI

42d3e78f26a4b20d412==